Jakou odolnost a životnost bude mít dubová manželská postel?

Dokázal by mi někdo odpovědět jakou bude mít asi odolnost a životnost tato dubová manželská postel za cca 20 900,00 Kč https://www.na­bytekmirek.cz/ko­lekce-liptov/1052-luxusni-dubova-manzelska-postel.html děkuji. Moc se mi libí ale nerad bych koupil šmejd jako se např. prodavají v Jysku,Scontu aj.

Odpovědi
Drap

Při běžném používání vydrží dubová postel z masívu cca 3 – 4 generace.

Kepler

Tak ta vypadá, že by mohla něco vydržet. Ale jestli Cipísek bude taky neustále dubový, bude to na vážkách. Pro jistotu nestřílet žaludy!

anonym

Materiál ze kterého jsou vyrobeny bočnice postele není až tak rozhodující pro její životnost, daleko rychleji vám totiž budou odcházet jiné ukryté součásti jako třeba plastová pouzdra na lamely, spojky lamel a pochopitelně budou běžně praskat i lamely samotné. To ostatní pak vydrží velmi dlouho i kdyby to bylo jen z dřevotřísky …

anonym

pokud ale tyto křehké skryté součástky ale ve vámi vybrané konstrukci postele nejsou (jmenovitě třeba ta plastová pozdra pro lamely a jiná podobná ku*vítka, kterými výrobci omezují životnost) Pak zřejmě není nic co by se na ní mohlo zásadně poškodit a mohla by sloužit i více než jedné generaci. Samozřejmě to nebude platit pro postel jako celek, matrace vydrží mnohem méně.