Avatar uživatele
sowa

Jakou odměnu si může exekutor určit za vymáhání dluhu 63 korun?

Přítel měl v r. 2007 u Kooperativy pojištění škody při výkonu zaměstnání. Při pojistném plnění vznikl nedoplatek 63,–. V 2008 byly poslány upomínky, které si nevyzvedl – byl na jiné adrese. Pojišťovna předala dluh k exekuci. Náklady exekuce jsou celkem v r. 2017 17189,– a částka byla stržena z jeho účtu. Je možné se nějak bránit?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kodl67, Altair-AC před 2408 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Bohužel bránit se nelze. Výše vymáhaného dluhu nehraje roli. Exekutor má svou taxu + náklady exekuce. Měl jsem téměř navlas stejný případ, kdy jsem kvůli pár stovkám z nedopatření nakonec zacáloval 15 000. Vůbec nikoho nezajímalo, že v mém případě byla vina na straně pošty a já nemohl nereagoval na výzvy. Výzvy se bohužel ze zákona musí adresovat na adresu trvalého pobytu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Bránit se můžete tak, že se budete vyhýbat finančně negramotným.
Zrekapitulujme si to.
Věděl, že má nedoplatek a nezaplatil ho.
Věděl, že bydlí jinde a nezařídil si přeposílání pošty.
Nereagoval na dvě upomínky, žalobu na vydání PR, rozsudek ani na výzvu k zaplacení od exekutora a nechal to dojít tak daleko, až byla provedena exekuce z účtu.
Je nutné si uvědomit, že bez exekučního titulu, což je právoplatný rozsudek, nemůže exekutor konat. Náklady jsou včetně soudního řízení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ušel ventil

Tak to tě okradl – Bagatelní pohledávky
http://www.ek­cr.cz/1/exeku­tori-radi/836-26-bagatelni-pohledavky?w=

Pokud vymáhané plnění nepřekračuje částku 20.000 Kč a dlužník zaplatí do 15 dnů, vznikne exekutorovi nárok na odměnu ve výši 1.500 Kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek