autacek

Jakou odbornou hodnotu mohou mít odpovědi uživatelů, o kterých není z profilu patrné, jak moc tomu rozumí?

Nemohu si pomoci, ale systém palců taky funguje spíš na bázi sympatií, či kamarádství, někdy na tom, že si mi odpověď líbí, ovšem to vůbec neznamená, že je taková odpověď správná.

Když se pak dočtu, nic ve zlém, že místní osazenstvo spočívá v absolventech zvláštní školy, lidí v důchodu, či voličů jedné strany, dál vysloužilých učitelů co bazírují především na bezchybné formulaci otázky, kdy normální člověk tady na to nemá asi čas, je to tu tedy jen tlachárna, když rozumnější odpověď, pokud se tu již objeví, je většinou stejně obšlehnuta z jiných stránek?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak já sám za sebe: Autacku sorry jako ale utři si ty písmenka, co sis tady jimi pobryndal celou bradu, bo teď ses projevil jako někdo, kdo si při psaní nahlas odříkává tok myšlenek. Jako CHCEŠ NAZNAČIT, že ti ostatní, cos je tady vypsal, NEJSOU NORMÁLNÍ lidé? Ne že bych snad do některé ze zmiňovaných skupin patřil, ale…

Tak tato „ošklivá“ otázka se mě NAŠTĚSTÍ VŮBEC netýká, protože z mýho profilu je hnedle na prví dobrou a z hlavičky ZCELA PATRNÝ, čemu rozumím.

A taky někde jsem zaslechl jako co by jsi chtěl za ty prachy? Krevety?
(Ale to žertuji, samo sebou si uživatelé webu zaslouží slušnou odpověď, ale jak dalece MUSÍ být fundovaná, kodex neřeší a ze své podstaty ani nemůže, pokud se nepletu. Od toho je VŽDY na svém místě MAZAL.)

Další odpovědi
hapiky

Za odbornou hodnotu se platí. Tady to máš sice zdarma., ale bez záruky. Polovina uživatelů se tím jen buť baví, nebo jen čerpá bodíky, nebo škodolibě číhá, co by mohl skrýt. Hrát si na moralistu či mravokárce a přitom někoho otázkově „vyštípat“, to způsobuje mnohým uspokojení a oči jim vzplanou radostí.
A vůbec, příklad: kdyby jsi byl právník, odpovídal by jsi tady na dotazy, nebo dělal právníka za peníze. Odpověz si sám.

Hufnágl

Cituji: Nemohu si pomoci, ale systém palců taky funguje spíš na bázi sympatií, či kamarádství, někdy na tom, že si mi odpověď líbí, ovšem to vůbec neznamená, že je taková odpověď správná. Konec citace!

autacku,
jsem téhož názoru. Jsem zde krátce, a už můžu také porovnávat tento systém bodování a opravování chyb. Je zajímavě divné, že se neopravují chyby „zlatým“, ale novým členům, jak jsem třeba já a paradox je, že editoři dělají sami chyby. Já si tu připadám jak ve škole, kde vytvořím jakoukoli chybu a jsem známkován a tady, chválabohu, mi není snížená známka z jazyka českého.
Druhá věc, na kterou poukazuji i já, že se tady opravdu automaticky hodnotí i nesmyslné odpovědi, samozřejmě těm „zlatým“. Připadá mi to jako "Já na bráchu/ségru, brácha/ségra na mě. A o mazání protivníkem ani nemluvě. To je můj názor, za kterým si stojím.

anonym

Kvalitativní úroveň serveru je a bude přesně taková, jací jsou jeho uživatelé. Vývojáři tomu mohou napomáhat motivačními činiteli, ale ti zdejší to bohužel nedělají, naopak nedělají vůbec nic ani s těmi demotivačními bohužel. Tím je dána celkově sestupná tendence navzdory snaze uživatelů, kteří ještě zůstávají. Ty sám poukazuješ na chybné nastavení bodového systému, které motivační není, s čímž i souhlasím, ale současně jsi sběrem těch bodů doslova posedlý a polovina tvých dotazů zde je mezi řádky jen o tom jak si vůbec někdo dovolil nedat palec tobě. Takže uzavřeme už toto téma nebo se k němu budeme zbytečně vracet pořád dokola ? Protože ti co to mohou změnit a pozitivně ovlivnit – zdejší vývojáři – pokud vůbec nějací existují, to zjevně neudělají stejně (resp. za celé roky doteď neudělali) a tím je zbytečnost této diskuse už předem daná.

ten který je

A ještě k tomu nějaký počítačový program,který zde často chrlí záplavu bizarních otázek. Zřejmě robot.

Rokio

Na voličích jedné strany není nic špatného, pokud se jedná o stranu s dobrými ideály a politiky, kteří plní sliby a nejsou to komunisté. Pokud jde o důchodce, tak kterýkoliv pobíratel důchodu může být rozumný a inteligentní včetně těch invalidních na hlavu.

Pokud dostane tazatel odpověď, která pobaví, tak si také zaslouží paleček. Účelem této webové stránky není jen poučit, nýbrž také pobavit.

Na tento web chodí i uživatelé, kteří nerozumí dopravním předpisům a pokládají zde otázky morálně na hraně a jsou zde tolerováni.

Vojta24

No zrovna typ chlapče, máš sběrem zdejších palců zateměnou hlavu úplně, nevšiml jsem si, že by tu někdo jiný kolem toho tak vyšiloval jako ty.

Ty máš tak co kritizovat úroveň serveru a ostatní uživatele. Sám jsi ukázkovou ilustrací toho, co je tu špatně. Nadáváš na „tlachárnu“, ale tvůj vlastní dotaz je o čem ? Naprosto a dokonale o ničem, maximálně o tvém egu. Odpovídat na tvé dotazy je ztrátou času a přesto máš pocit, že máš právo kritozvat ostatní, to jsou teda paradoxy.

Dochy

Odborné odpovědi bude člověk hledat na odborných webech či v odborné literatuře. Tady najdeš k problému spíše obecnou odpověď (Však typický pár otázka – odpověď je „Co mám dělat když jsem si ukopla palec?“ – „Jdi k doktorovi“)

Bodování snad ani moc nemá smysl řešit. Věřím že většina uživatelů boduje alespoň trochu realisticky a jako obecné vodítko k relevantnosti odpovědi to většinou alespoň trochu odpovídá.

led

„Jakou odbornou hodnotu mohou mít odpovědi uživatelů, o kterých není z profilu patrné, jak moc tomu rozumí?“
Ak tejto otázke rozumiem dobre, ak v profile nie je uvedená odborná kvalifikácia užívateľa jeho odpoveď nemôže mať dostatočnú odbornú hodnou?
Okrem pracovných profesionálnych odborných znalostí mnohí ľudia majú aj vysoké odbornosti aj keď v danej profesii profesionálne nepracujú, alebo nemajú papierovú „školskú“ kvalifikáciu.

Podľa vás máme si do profilu písať aj svoje odborné kvalifikácie a znalostí profesií? Načo? Toto nie je profesná stránka, ale web stránka otázok a odpovedí na ne za prepokladu dodržania podmienok stránky.

Vaše hodnotenie v poslednom odseku otázky, nič v zlom, ale urážlivo formulované, je scestné a zjavne ovplyvnené vašimi skúsenosťami, vzdelaním a myslením.
Užívatelia tejto stránky sú ľudia z celého sociálneho, vedomostného, vekového i politického spektra od školákov po penzistov.
„rozumnější odpověď, pokud se tu již objeví, je většinou stejně obšlehnuta z jiných stránek?“ skúste sa ešte raz zamyslieť nad svojimi slovami, ak ste to neurobili pri písaní. Mnohé tunajšie odpovede pochádzajú nielen z internetových stránok, ale a to hlavne z odborných znalostí a dlhoročných skúseností užívateľov.
PS.
Ak sa vám odpoveď na otázku nepáči ako nedostatočná, alebo nekvalifikovaná, či zbytočná nechajte ju nebodovanú, pripadne doplňte buď vo svojej odpovedi alebo v diskusii. ale neurážajte užívateľov, ktorí sú ochotní podeliť sa bezplatne so svojimi znalosťami a skúsenosťami.
Ak na otázku „prečo“ bude laxná odpoveď typu „lebo je to tak“ je to odpoveď nedostatočná, ktorá si žiada vysvetliť podrobnejšie prečo je to tak. Vtedy sa môže stať, že odpovede na takúto otázku sú nezávisle na sebe podobné.

nyjono

Mám za to, že nepomůže ani popis v profilu.
Navíc … jistě víš, že mnozí, i zlatí, stříbrní … mají profil skrytý 😁
Takže > na víceméně anonymní stránce má odpověď odbornou hodnotu minimální.
Až na řídké vyjímky 😁

Mc Merkurion

… nemohu si pomoci, ale tak zahleděného člověka do sebe by jeden pohledal, neustále tady ve všech možných odpovědích narážíš na Babiše, až seš s tím trapnej, když tě někdo upozorní na chybu, seš jak kolovrátek a furt dokola si meleš svou …
… víš, do profilu si mohu napsat co chci, takže když tam napíšu, že jsem doktor vševěd, bude to pro tebe znamenat, že má odpověď je fundovaná ???
… zajímalo by mne, do které kategorie se řadíš ty, ale vzhledem k tomu, že důchodcema opovrhuješ a vzhledem k času, co zde strávíš, pochybuju, že bys nějak přispíval tomuto státu na daních …

anonym

Pokud chceš řešit nějaký problém (a když tedy odhlédneme od toho, že zdejší vývojáří ho podle této diskuse stejně řešit nekonec nebudou) je třeba přicházet s konkrétními návrhy řešení a ne jenom tak bezcílně mlet pantem a plyvat kolem sebe. Naznačil si tedy že by v profilu uživatelů měl být nějaký objektivní rating jejich odbornosti, co přesně si představuješ že by tam kromě součtu palců a popisu který o sobě uživatel sám uvede mělo být ? Co přesně ? Protože schopnosti přijít s konkrétním návrhem ke zlepšení se teprve ukáže, zda tě baví jenom plýtvat časem zdejších uživatelů nebo umíš uvažovat i konstruktivně.

autacek

@ge0rge pominu-li fakt že tady vývojáři nic nezmění, samotné opalcování profilu též k ničemu nepovede. Jediným objektivnějším řešením je mnohem víc uživatelů a nebo třeba anonymní odpovědi. Nebo palcování, které však nemá vliv na výši osobního konta palců.
Dnešní příklad jak jsi doplnil možnost spustit Solitaire přes web, to mělo smysl a tak by to mělo být, navíc jsi to měl patrně z vlastní hlavy.
Ovšem to, že sem někdo zkopíruje co vyčte jinde a zneváží tak dobřemíněnou odpověď z vlastní zkušenosti, byť ne tak obsáhlou, to je jako co…?
A takových případů je tu většina. Když pak dáš dotaz co se nepodaří vyčíst, tak zůstane bez odpovědi, klasika – tady se vytáhne co se vyčetlo v zákoně https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vztahuje-se-na-toto-propustka-z-prace? a když se zeptáš jak je tedy definováno v zákoně dítě, tak se vlastně dozvíš, že máš použít hlavu.

annas

Hufnágl,

použil jste slovo „editor“. quentos a já upravujeme otázky bez ohledu na to, zda jde o nového či starého uživatele, tedy začátečníka či zlatého.

Nezkreslujte prosím skutečnost. Já upravím odpověď, pokud narazím na chybu jen jednomu uživateli, který mně o to požádal. Jak to dělá quentos,. nevím.

Opakuji upravuji jen otázky, nikoliv odpovědi. .

Podepsal jste, že souhlasíte s pravidly. Mají být podle Kodexu gramaticky správně atd.

annas

Oprava – mě požádal. Nikoliv z nevědomosti, ale vidím chybu až po odeslání.

autacek

@zjentek Ale vůbec ne, svým způsobem jsme všichni normální lidé, jen jsou tu ti fundovanějších, co by byli schopni opalcovat správnou odpověď, jaksi v menšině, resp. nejsou vidět. A pak si tady z toho nedělej spíš tlachárnu a srandu.

Když pak zjistíš, že se tu snaží vést debatu dospělý s dětmi, případně někdo se dvěma vysokými školami a proti mu oponuje někdo z pomocné školy a ještě mu přihazují ostatní palce (to je jen příklad), tak jak si to nakonec vysvětlit?

hapiky

autacek: Všichni chceme být respektovaní. No, u tebe je ta touha zvlášť vyvinutá.

zjentek

Záleží, jak dalece si co bereš k srdci. Možná je to pro tebe srdeční… Chápeme správně výraz NÁZOR? No tak tady byla vytvořena půda právě pro něj. Formou odpovědí je zde možno zpracovávat přehršle názorů. A dospělí vs, děti? Pokud dítě názor správně nechápe, pořád je někde okolo něj ten dospělý, aby mu pomohl. Ale urážet pomocnou školou (zvláště před dítětem) je pod úroveň člověka jakéhokoliv vzdělání. Venkoncem, když dítě uzavřeš do společnosti intelektuálů s tituly, uzavřeš jej taky do bubliny. Později dítě vyrazí do světa a tam venku bude druhá polovina světa, kterou ono ale bohužel nezná. Pak teprve znervózní. Stejně jako dítě z nižších vrstev je nesvé z té druhé poloviny společnosti. Proto cikáni na úřadech řvou. Oni vlastně pláčou, nerozumí podmínkám. A nakonec si to vysvětli, jak chceš. Já jen říkám, ukaž dítěti svět (když už jsi u toho), ne falešnou bublinu. Věz, že dítě pochopí cokoli, správně vysvětleno. Ale k vysvětlení není zapotřebí urážet, IMHO.

autacek

No já si z toho hlavně beru to, že psát sem fundovanou odpověď je jaké házet perly sviním. Nejen že se opalcuje ptákovina, ale ještě jsi u toho za blbce. Třeba zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-jak-dlouho-promlci-trest-u-osoby-odsouzene-na-8let-nepodminene
Debata na této úrovni opravdu postrádá smysl.

hapiky

Rokio: Prosím, prosím, ukaž mě jednoho politika, který plní sliby atd…
Stranu s dobrými ideály? To mají téměř všechny, jen jim jaksi paměť neslouží.
No a ještě, kde je napsané, že tenhle web slouží i k pobavení. Spíš mám pocit, že je tu humoru jako šafránu!

Rokio

hapiky: Aha. Beru na vědomí. Asi máš pravdu.

zjentek

S humorem nemá pravdu, co kecáš? Víš to sám, jseš alibista? Pokud ti úsměvná přijít dokáže i tragédie… Nač dělat při vyjadřování vlastních pocitů vykřičník?