Kryšpín

Jakou ochranu používají zaměstnanci pracující venku proti silné sluneční aktivitě?

Stavaři, zemědělci, silničáři pokud je naměřeno podprůměrně Dobsonových jednotek a lékaři doporučují mezi 11 až 14 hod. max. pobyt na slunci 20 – 30 minut. Na př. dnes bylo naměřeno – 15%

Odpovědi
Kepler

Se sluneční aktivitou to nemá nic společného. Je-li vyšší, způsobuje jen intenzivnější polární záři. Rozhodující je stav ozónu v atmosféře. Ochránit může jen oděv, široký klobúk nebo ochranný krém s vysokým UV faktorem. Na toto téma už tady bylo hafo otázek: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kr%C3%A9my%20ochran­n%C3%BD%20fak­tor

elkon

Dostatek tekutin a ochrana hlavy.