Avatar uživatele
bolak

Jakou největší, nejtěžší nebo nejvzácnější houbu ste kdy našli, když jste byli na houbách?

A teď myslím vopravdu na houbách, né na houbách jako na houbách…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, anonym před 4313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Našel jsem chřapáče černého – snad nejvzáznější z nalezených
http://www.my­ko.estranky.cz/clan­ky/zajimavosti/chra­pac-cerny---helvella-corium.html
no a nejtěžší byla pýchavka obrovská (vatovec). Tu jsem nevážil, ale zdravá plodnice měla průměr 54 cm..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%BDch­avka_obrovsk%C3%A1
P.S.: odkazy dávám pro ilustraci

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Trs hlívy ústřičné z jednoho velkého pařezu jírovce u Útěchova. Vešel se mám akorát do kufru Š120 😁.
Z vzácných korálovce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

V oblasti Netolic jsem objevila a chodila obdivovat (z patřičné vzdálenosti kvůli puchu) květnatec Archerův a mnohokrčku dírkovanou (ten nesmrděl) nevím,která z těchto hub je vzácnější.Pravdou je,že jsem nález hlásila do Krajského muzea a lokalita byla označena.Můj manžel kdysi našel při kopání u kořenů stromu lanýže,ale toho jsem ani neviděla.Největší houba ? Klasika-vatovec. Nejtěžší houby byly asi ty,které jsme sbírali a konzumovali obohacené o kadmium a olovo vinou Černobylské tragédie . Každoročně nalézám kotrč,tam je to jednoduché,rostou stále na jednom stanovišti. Přiznám se,že jsem nikdy,prostě NIKDY nenašla ani neochutnala smrže :(((

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

největší? Žampióna jak kráva.
nejvzácnější? Hřiba královskýho.
nejtěžší jsem nenašel, ta se koupila – to byla hlíva ústřičná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

já jen pýchavku ta teda byla fakt velká a obrovský bedly u Poděbrad ty sem musela přepůlit, nevešly se mi ani na pánvičku, ale ty obalený řízečky pak z nich, jako z masa mňam mňam mňam :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Já na houby nechodím, to je manželova parketa. Jednou přinesl lanýže, a také stročka trubkovitého. Našel i smrže. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Největší? Hřib smrkový, koukal na mne z trávy pod malinkatým smrčkem ještě venku před začátkem lesa. Měl průměr klobouku 15 cm a vážil cca 600 g. Bratr tvrdil, že je to skutečná rarita, že běžně rozhodně takových rozměrů nedorůstá.
Z vzácnějších hub jsem našla muchomůrku nazelenalou, nádherně voněla po mandlích. Slibovala jsem exmanželovi večeři, ale ujela mi noha na blátě a houba letěla neznámo kam do křoví. Já to sice ubrzdila, ale večeře potom musela být zdravotně nezávadná. Taková to byla škoda ☺!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
50centes

kotrč

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek