bolak

Jakou největší, nejtěžší nebo nejvzácnější houbu ste kdy našli, když jste byli na houbách?

A teď myslím vopravdu na houbách, né na houbách jako na houbách…

Nejlepší odpověď
beer

Našel jsem chřapáče černého – snad nejvzáznější z nalezených
http://www.my­ko.estranky.cz/clan­ky/zajimavosti/chra­pac-cerny---helvella-corium.html
no a nejtěžší byla pýchavka obrovská (vatovec). Tu jsem nevážil, ale zdravá plodnice měla průměr 54 cm..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%BDch­avka_obrovsk%C3%A1
P.S.: odkazy dávám pro ilustraci

Další odpovědi
www

Trs hlívy ústřičné z jednoho velkého pařezu jírovce u Útěchova. Vešel se mám akorát do kufru Š120 😁.
Z vzácných korálovce.

anonym

V oblasti Netolic jsem objevila a chodila obdivovat (z patřičné vzdálenosti kvůli puchu) květnatec Archerův a mnohokrčku dírkovanou (ten nesmrděl) nevím,která z těchto hub je vzácnější.Pravdou je,že jsem nález hlásila do Krajského muzea a lokalita byla označena.Můj manžel kdysi našel při kopání u kořenů stromu lanýže,ale toho jsem ani neviděla.Největší houba ? Klasika-vatovec. Nejtěžší houby byly asi ty,které jsme sbírali a konzumovali obohacené o kadmium a olovo vinou Černobylské tragédie . Každoročně nalézám kotrč,tam je to jednoduché,rostou stále na jednom stanovišti. Přiznám se,že jsem nikdy,prostě NIKDY nenašla ani neochutnala smrže :(((

quentos

největší? Žampióna jak kráva.
nejvzácnější? Hřiba královskýho.
nejtěžší jsem nenašel, ta se koupila – to byla hlíva ústřičná

briketka10

já jen pýchavku ta teda byla fakt velká a obrovský bedly u Poděbrad ty sem musela přepůlit, nevešly se mi ani na pánvičku, ale ty obalený řízečky pak z nich, jako z masa mňam mňam mňam :)

Damiana

Já na houby nechodím, to je manželova parketa. Jednou přinesl lanýže, a také stročka trubkovitého. Našel i smrže. 🙂

anonym

Největší? Hřib smrkový, koukal na mne z trávy pod malinkatým smrčkem ještě venku před začátkem lesa. Měl průměr klobouku 15 cm a vážil cca 600 g. Bratr tvrdil, že je to skutečná rarita, že běžně rozhodně takových rozměrů nedorůstá.
Z vzácnějších hub jsem našla muchomůrku nazelenalou, nádherně voněla po mandlích. Slibovala jsem exmanželovi večeři, ale ujela mi noha na blátě a houba letěla neznámo kam do křoví. Já to sice ubrzdila, ale večeře potom musela být zdravotně nezávadná. Taková to byla škoda ☺!

50centes

kotrč