Lorelai

Jakou na spodničku/podšívku?

Potřebuju si ušít spodničku/podšívku pod průhlednou sukni. Ale vůbec netuším jakou látku na to použít a jak to ušít. Hledala jsem na internetu hotové spodničky, ale vše bylo kolem 400,–.
Jakou látku mám tedy použít? (Materiál sukně je 100% polyester) A jak to ušít? Stačí k sobě sešít 2 stejné díly a pak je našít k sukni?
A nemáte někdo konkrétní tip na obchody s látkami v Praze?
Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se šitím nemáš zkušenosti, tak to nemusí dobře dopadnout. Dva stejné díly na spodničku jsou vyložený nesmysl. Zkus si sukni před sebe položit tak, že boční švy budeš mít na sobě. Uvidíš že střih bude jiný pro přední a jiný pro zadní díl a budeš muset ještě použít záševky, aby ti spodnička dobře seděla.
Podšívka může být z různých materiálů. Dobrý je satén. Rozhodně bych ale v tomto případě doporučila spíše najít švadlenu, která by ti spodničku ušila a poradila i materiál, který by byl pro tvou sukni nejvhodnější.
Zvaž ještě, zda kupovaná spodnička, kterou můžeš používat celá léta pod různé šaty a sukně, by byla pro tebe opravdu tak velkou investicí. O moc levněji ji nepořídíš, pokud si nejsi schopná tento druh ošacení vyrobit sama, a to bez zkušeností nejde.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.