bolak

Jakou můžu nastavit maximální teplotu procesoru a chipsetu aniž bych riskoval jejich poškození?

Nedávno jsem si upgridoval nové ovladače a od té doby jsou větráčky citlivější na jakoukoli náročnější aplikaci. Pustím video a hned se rozjedou naplno. Moc se v tom nevyznám, mám je nastaveno na 40 st. procesor , 55 st. chipset a 55 st. PWC (to ani nevím co je, pokud by mi mohl někdo vysvětlit). Dříve se mi to nestávalo, bylo to nehlučné a počítač běžel bezproblémově. Je možné že se mi to nějak přenastavilo, tak se chci zeptat, kam až můžu s teplotou jít, na kolik stupňů a jestli se to nějak dá spočítat – například podle frekvence procesoru nebo tak něco. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

V Biosu se to nastavuje. Podívejte se do manuálu k základní desce.

Optimální je od 50–60 °C

U desek Gigabyte je to v Položce Pc Healt