Batus

Jakou mi doporučíte radu ?

Dobrý den Od svých 15 let mám dle mého názoru nevyvinutý hlas, málo zvučný a nemohu pořádně zařvat kvůli přeskočení hlasu do vyšší oktávy, brzo už budu mít 18 let a nezdá se mi že by se to mělo přirozeně spravit. Na mém hlasu je zajímavé to, že mohu mluvit několika hloubkami, jedna z nich je extrémně hluboká, u které mohu i řvát ale nepřijde mi to přirozené., nezdá se mi že by to bylo v pořádku, chtěl bych mít normální hlas. Byla by možná uprava? Co to obnáší ? Děkuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Drap

Možná by pomohlo jen nějaké cvičení pod vedením zkušeného hlasového odborníka.

Další odpovědi
Michal Kole

To je v pubertě normální, že přeskakuje hlas. tělo rychle roste a hlasivky rostou pomaleji.

Buď logopedie.

nebo zábavnější „cvičení“ = webcamera + elektrická kytara+ tvůj zpěv a uvidíš kolik budeš mít fanoušků a čím víc tě budou zvát na živé koncerty a tudíž budeš mít více možností „trénovat“.

Já bych asi měl dost 😁, že by přetížily youtube server 😁

anonym

Každopádně si zajdi k obvodnímu lékaři a konzultuj tento problém s ním. Buď Ti vysvětlí, že ještě máš nějaký čas, aby se tón Tvého hlasu „zafixoval“, nebo Tě pošle na logopedii, popřípadě k jinému specialistovi.

bolak

Jestli myslíš že je s tebou něco špatně zdravotně, tak si nech u doktorky otestovat hormony. Pokud vyjde všechno vpořádku, tak už ti toho moc nezbejvá…

Buď operatviní zákrok na hlasivkách a nebo to zkusit mechanicky:

  • trénovat hodinu denně řvaní na plný koule někde na louce
  • začít pravidelně kouřit
  • zkusit posilovat, třeba naženeš testosteron

A jestli nic z toho nepomůže , tak už zbejvá jenom zpěv v kostelním sboru…

… ale raději se vyhni rodině Kulínských…