Rohlik

Jakou maximální teplotu může mít voda?

Je mi jasné, že při 100 stupních voda vře, ale kolik stupňů může mít destilovaná voda v našich tlakových podmínkach maximálně?
Tím myslím, než přejde do plynného skupenství.

Nejlepší odpověď
Kepler

V normálních tlakových podmínkách platí těch 100 stupňů. I když vře, pořád má 100 stupňů. Voda, ve které taje její led má pořád 0 stupňů. Jinak platí termodynamické zákony: Kritická teplota Tk 374 °C
Kritický tlak pk 22 140 kPa

Další odpovědi
mosoj

Není ti nic jasné. definice bodu varu za normálních podmínek se myslí destilované vody.

  1. nastudovat co jsou normální podmínky.
  2. Bod varu vody za normálních podmínek není 100oC ale 99,6oC!

viz. http://kabinet­.fyzika.net/stu­dium/tabulky/te­plota-varu.php

Kepler

Zmatený jsi bohužel ty, mosoji. Normální podmínky, co se týká tlaku je: 1013,25 hPa a za tohoto tlaku je definován bod varu vody, tedy 100 st. C a je základem Celsiovy teplotní stupnice. Prosím, nepiš už ani do wiki.

mosoj

Já vím, to by se ti hodilo, ale zatím mně to baví. Zdar.