Weroniq

jakou max. délku dojíždění berete ještě za přijatelnou?

dojíždění do školy a za prací žere strašně času.. jak dlouho dojíždíte nebo jste někdy dojížděli a kolik maximálně myslíte, že je ještě v mezích? hlavně jak nějak smysluplně využít ten čas v dopravních prostředcích? někdy si čtu, poslouchám hudbu, koukám na seriály na notebooku, ale všechno po čase omrzí..
Doplňuji:
závidím těm, co dojíždí tu půlhodinu :) já to mám vlakem tak 40 minut a teď na praxi ještě metrem a autobusem dalších 30 minut, každej den víc jak dvě hodiny zabitýho času :/

Nejlepší odpověď
Drap

Je to otázka příjmů, čím větší příjem, tím se dá dále každý den dojíždět, Třeba 100 km

Další odpovědi
hanulka11

myslím, že tak je únosné ta cesta kolem 1/2 hodinky to je ještě dobré

A pak dojíždění za prací musíš skloubit s tím, aby se ti to finančně vyplatilo – lidé dojíždějí i třeba 100km denně , ale to je pak fuška od nevidím do nevidím …šílené

já tedy naštěstí nemusím dojíždět

no a s tím časem dopravních prostředcích , přesně jak píšeš …vše omrzí , ale taky můžeš jen tak relaxovat , pozorovat lidi krajinu a pak zas dokola hudba, kniha atd…

bolak

Co se týče té práce, tak je to přesně jak píše Drap.

Čistě matematicky:
Pokud ti někdo nabídne práci hned za rohem, která je od 6:00, musíš vstávat v 5:45 a domů se vracíš ve 14:15 a nabídne ti za ni 15.000,–,pak dostáváš vlastně 88,23Kč za hodinu tvého času.

To znamená že pokud budeš mít druhou nabídku s dojížděním hodinu tam a hodinu zpátky, tak ti to sebere z tvého času cca 10 hodin + ještě peníze na vlak…dejme tomu 2500kč měsíčně, a aby se ti vyplatilo ji přijmout, musel by ti tedy zaměstnavatel nabídnout minimálně 20.000Kč.

88,23*200= 17.647+2.500= 20 147 Kč

baghira

Otázka je, co je vlastně dojíždění. Jezdím do sousedního města vlakem, a cesta od domovních dveří do dveří v práci mi trvá 35 minut. Předtím jsem měl práci v místě bydliště, chodil jsem pěšky a cesta mi trvala… 35 minut. :)

Předtím jsem jezdil do sousedního okresu, cesta slabou hodinku a nevadilo mi to. V dopravním prostředku většinou čtu – je to vynikající příležitost, kdy má člověk na to čas a klid.

Deli

Manžel dojíždí 40 km autem (1 cesta) – 40 minut. V zimě je to déle. Je to tak na horní hranici toho, co je přijatelné. Když však bydlíte na vsi, nedá se nic dělat. On jezdí ze vsi do jiné vsi, neprojíždí městem. Já jsem před MD jezdívala z naší vsi do centra krajského města, sice jsem to měla 25 km, ale trvalo mi to 45–60 minut, podle toho, jaký byl provoz a jak jsem zaparkovala.

Jikra

Já dojížděl 45let do 15km vzáleného Kladna do hutí.Jedna cesta autobusem slabou 1/2hod. to se dalo vydržet a hlavně výdělek na hutích byl oproti našemu městu nadstandardní.
V busech se hrály karty,klábosi­lo,četlo,učilo atd.Jak píšou ostatní, vzálenost dojíždění v dnešní těžké době a při šílenejch cenách dopravy závisí na výši dosažené mzdy aby se to vůbec vyplatilo.

terry

Já dojížděla cca 1/2 hod. Většinou jsme cestu prokecali se známými. V létě jsem jezdila na kole.
Ale znám lidi, co jezdí cca 100 km. A pár km po Pze. Zaleží na příjmu, jak píše Drap.

Myslím, že ten čas nemusí být zabitý. vždy jej lze nějakým způsobem smysluplně využít. A i to nemusí být nuda. Záleží jen na tobě.

anonym

Dojíždím za prací 100 minut. Cesta se dá využít k odpočinku. Poslouchat hudbu (mp3) nemohu, lidem se to nelíbí. Ale když čtu něco z e-knihy tak to jim ještě nevadí.

Zdroj: http://strame­.blogspot.com/2007/08­/az-n-kis-falum.html