Raduz

Jakou máte zkušenost se střídavou péčí o dítě a jakou šanci má otec ji získat?

Odpovědi
sejtanka

záleží na věku dítěte,čím menší,tím menší šance na střídavku.Důležité je,aby oba rodiče bydleli ve stejném městě či vesnici,je to složitější,než se zdá.

venkovan

Jako otec bych nikdy na střídavou péči nepřistoupil kvůli jistotě dítěte. Zejména pokud bychom nebyli ve stejném městě. Ovžem, že záleží na dohodě obou rodičů, ale my jsme se dohodli, že dítě bylo u mne a když kdykoliv chtělo jelo k mámě. Vše bez šprajců, naschválů. Dítě vědělo kde má domov, svoje zázemí, nemuselo se neustále tahat s věcmi, měnit kamarády v sousedství apod. Fungovalo to dobře natolik, že se ostří střetu otupilo a zas dítě mělo oba rodiče doma.
Ovšem je to o těch dvou. jejich sociální vyzralosti a hlavně odpovědnosti ke svému dítěti. Pokud se ale stane jen předmětem vydírání a ubližování, raději se ten odpovědnější těch nechutných tahanic vzdá. Ono se to časem zpravidla tomu ješitnějšímu partnerovi časem vrátí, není neobvyklé, že v dospělosti si dítě svého zakázaného rodiče najde a dozví se předmět sporu i z druhé strany.