PetaKo

Jakou máte zkušenost s proteinovými dietami?

Odpovědi
Ametyst

Jen tu nejlepší.
Atkinsova dieta je dokonce prostředkem proti epileptickým záchvatům.

da ny

Skvělé výsledk\, alre…. Má to svá úskalí.
Příklad č. 1
2 osoby držely dietu s tím, že nakupovaly jídla od různých firem (s nedostatkem sacharidů),
Kombinovaly dle vlastní chuti. Po ztrátě hmotnosti do 10 kg se vrátily zpět k původní vydat
né a nepravidelné stravě, Dostavil se jojo efekt.
Příklad č.2
Před 6 lety, ve formě koktejlů s žádaným úbytkem hmotnosti. Pak strava nepravidelná s nedostatečným přísunem energie (sacharidů a bílkovin). Jojo rfejt.
Příklad č. 3
3 osoby, dieta vedená pod dohledem zdravotnického zařízení (lékařka, sestra, nutriční specialista).
https://www.me­didiet.cz/cs?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=Me­didiet+-+Brand+-+%3csearch%3e&ut­m_content=Die­ta+Medidiet%c2%ae
Všechny jedly zdravá, netučná jídla s minimem cukru, nepravidelně a málo (malnutrice).
S počátečním o mezením zeleniny (papriky, rajčata) problém nebyl.
Umělá jídla prý žádný šlágr, některá jsem ochutnala a docela to šlo, sladké mi i chutnaly.
Je dobré si vzít menší množství a po ochutnání si vybírat ta jídla, která chuťové lépe vyhovují.
Dieta je velmi nákladná. Přidávání „pravých jídel též (ryby, kvalitní netučná mas).
Všechny se drží na své váze po ztrátě hmotnosti 10 až 20 kg. Jedí prakticky to, co před dietou. Pravidelně a více. Občas „zhřeší“ i svíčkovou nebo cukrovím (pár kousků). Ale porce jen malé.
Hlídají si energetický příjem a vyváženost (bílkoviny, sacharidy, cukry) stravy. Nejen proto, aby neměly nadbytečný příjem, ale hlavně proto, aby nebyl příliš nízký a z malnutrice znovu neztloustly.
V prvních 2 fázích je omezení ve fyzické aktivitě!!!
Pokud je vyšší, musí se přidat další jídla (základemn je 5/den). Úbytek hmotnosti musí jít z tukových zásob, ne svaloviny! Přeměřuje a pravidelné hlídal odborník. Poradil, zda setrvat ve stávající fázi diety nebo postoupit dál. Zda jídlo stačí nebo přidat (kolik a co). Po vysvětlení a pochopení základního principu si lze upravovat samostatně.

Kdo „prasí“, musí přistoupit na celkovou trvalou změnu stravovacích návyků.
Nedržet dlouhodobě – nebezpečí pro ledviny.