Avatar uživatele
Bonifác

Jakou máte zkušenost s Linux Ubuntu 10.10 a celkově s Linuxem?

Před týdnem jsem si naistaloval poprvé v mém IT životě Linux. Jsem z něho nadšený a windows už skoro nespouštim, jenom kvůli některým programům. Bohužel mě u Ubuntu mrzí několik věcí. Dočet jsem se, že pro spouštění některých windows programů slouží program Wine. Když ale chci něco spusti vždycky mi to vyhodí hlášku: bulanci.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit. a nevím co s tím. Prosím poraďte. Máte nějaké oblíbené programy nebo vychytávky pro linux?
Doplňuji:
Nevím kde myslíte. V obouch OS požívaám firefox jinak v Ubuntu toho moc nepoužívám, mám ho teprve týden a spíše se se vším seznamuju. Jinak ve Windows jich používám mraky od softwaru na hudbu a video až po různé prográmky pro správu systému a samozřejmě hry.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Dupermaniac před 4934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

ubuntu používám nějaký ten rok na svém netbooku … takže na něm 90procent času používám programy Firefox, FreeMind editor myšlenkových map, kecálka Empathy, emailový klient občas grafický editor GIMP a Writer-calc-impress z balíku OpenOffice a na pozadí hraje internetové rádio skrz program Last.Fm …

programy i hry stahuji zásadně přes „Centrum softwaru pro Ubuntu“ … je to pomerne rozsahly katalog, instalace je dost jednoducha a hlavne jsou tam ověřené věci které fungují

tip: pokud chcete mít v Centru softwaru ještě rozsahlejší katalog softwaru, pak povolte nové zdroje, jak na to si přečtěte zde http://wiki.u­buntu.cz/P%C5%99i­d%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20­zdroj%C5%AF


k wine jen tolik, aby vám fungoval musíte jej samozřejmě v centru softwaru vyhledat a nainstalovat … návod opět zde http://wiki.u­buntu.cz/Wine

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jaké programy používáš ?

Omlouvám se špatně jsem se vymáčkl. Samozřejmě v tom Linuxu. Zajímá mě jaký soft mohu použít. Jenom s hraním bych to daleko nedotáhl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dupermaniac

S tím Wine jsem taky měl dost dlouho problém, ale tpělivost růže přináší a přišel jsem na to, že musíš na soubor, který chceš spustit kliknout pravým tlačítkem, dát vlastnosti, oprávnění a zaškrnout „Povolit spouštění souboru jako programu“. Jinak na Ubuntu moc programů není (nejhorší na tom je Skype, který mi nechce spolupracovat s mikrofonem). Jako jednu z nejlepších her hodnotím Hedgewars.

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek