Avatar uživatele
Miroslavst

Jakou máte u počítače klávesnici? Existuje nějaká klávesnice bez háčků a čárek?

Já mám normální klávesnici a písmenka s čárkama nebo háčkama jsou umístěna nahoře.
Jakou máte vy klávesnici?
Proč tedy IceT píše bez diakritiky-bez háčků a čárek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, iceT před 4871 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Já když jsem v cizině tak píši také na klávesnicích bez čárek a háčků . Proč se nezeptáš přímo jí?Možná píše na anglické klávesnici ,uvidíme třeba se ozve a vysvětlí ti to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

znám lidi, kteří si pořídili notebook v cizině. U těch samozřejmě české znaky na klávesnici chybí. Možná je IceT z nich ;{)> pak jsou lidi, kteří jsou tak zblblí z psaní esemesek, že se jim to vtírá i do psaní na PC (i když já osobně užívám diakritiku i v SMSkách, ale asi nás je menšina).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Mám stejnou jako ty Miroslave

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak píšem na anglickej (alebo inojazičnej) klávesnici, píšem bez diakritiky. Tak isto, ak viem, že to budú čítať takí, čo nepoznajú diakritiku.
PS.
ak sa vám nezobrazuje slovenská diakritika – ôäú- a prekáža vám to, napíšte mi sem, prosím, v diskusii. Prispôsobím sa, prípadne budem písať ako iceT. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Omlouvám se za to jak píšu bez diaktritiky,ale prozatím jsem se nenaučila používat vsechny prsty a je to pro mně pohodlnější a rychlejší.Na tuto otázku jsem narazila až tedˇ,tak odpovídam až včil.
Klávesnici mám asi stejnou,písmenka s háčkama a čárkama jsou nahoře,píšu-li smsku,tak mam zapnutou T9 a tam to čárky a háčky dělá samo.
Budu se snažit psát normálně,stala se mi tady kdysi srandovní věc,ptala jsem se na jedno přísloví o větru a plášti,a Quentos měl pro mě fakt úžasnou odpověd o plastech.
Je fakt,že věta napsaná bez čárek a háčku nad slovy a mezi nimi je divná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet