Jakou máte strategii-necháte dítě, ať se popálí ohněm, pořeže nožem, píchne nůžkami…a následně ho ošetříte, nebo mu

vysvětlujete, varujete, upozorňujete…ale chráníte před úrazem?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Samozřejmě vysvětluji,varuji a upozozňuji,ale někdy se to stane a myslíte si,že si to propříště zapamatuje,ale dost často to tak není.Záleží na tom,jak staré dítě to je.

Další odpovědi
RQLM

upozorňuji a varuji, ale když je to „bezpečné“, nechám ho říznout se 🙂

Drap

Nemám, nebo spíše jsem na to strategii neměl. Řekl jsem tyto všechny rizika dětem, často i opakoval. Stejně ale k drobným poraněním, nebo bolestem došlo a je to asi nejlepší příklad toho na co si mají dávat pozor.

anonym

Pokud to neohrožuje nějak více zdravotní stav dítěte (pokud si nepopálí celou hlavu či celou ruku, lae jen malou část) tak je dobré, aby se varovalo, ale neopakovalo se mu to do nekonečna :)

prostě-oheň pálí-dá si prst do ohně a pozná že pálí, díky tomu pozná, že říkáte pravdu, ale pokud byste mě tu ruku vzal předtím, než se dotkne ohně, tak by k vám nepřijal takovou důvěru a myslel by si, že vždy, kdy mu něco hrozí, tak ho z toho dostanete :)