reika

Jakou máte spotřebu vody?

Zdravím všechny. Za minulý rok jsme měli spotřebu teplé vody okolo 50m3 a studené okolo 60m3. Jsme dva. Je to nejvyšší spotřeba v našem domě. Jakou spotřebu jste měli vy za minulý rok? Nádobí myju pod tekoucí vodou, na kohoutcích mám perlátory, sprchujeme se a WC máme na malou i velkou spotřebu vody. Já se asi s vodou šetřít nikdy nenaučím… Jak hospodaříte s vodou vy? Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Každý rok cca 80 –100 kubíků

Další odpovědi
mosoj

Tak ± 65 m3 za rok. Teplou vodu si ohřívám v boileru takže je již zahrnuta v těch 65 m3. Jsme dva. Spotřeba vody nám stoupla po zakoupení nové !!! pračky. Nicméně když neprší tak i trochu zaléváme zahrádku.
U nás platím za vodu 110 Kč včetně stočného. Takže tvoje spotřeba by mně stála
cca 12 000 Kč/rok. Nicméně bude hůř.

Dochy

Řádově 100 kubíků za rodinku 2 dospělí, dvě děti. Studenou/teplou nemáme rozlišenou (vlastní kombinovaný kotel). Sprchování zvládáme hodně rychle (Dlouho trvá tam ty rošťáky dostat)

orwell

My (2 osoby) to máme stále vcelku vyrovnané 80 +/- 1m3. Jelikož ohříváme vodu v el. akumulačním ohřívači, nemám přehled o rozdělení teplá /studená. Bezpečně ale vím, že nejvíc proteče hajzlíkem a je to téměř třetina celkové spotřeby! Tam by se dalo ušetřit nejvíc, pokud by byla možnost využít k tomu vlastní studnu. Měl jsem to tak, dokud sloužila domovní vodárna. Číslo, které uvádí mosoj je tak nějak na hraně, snižovat spotřebu dál už by bylo asi dost obtížné.

Hufnágl

Máme byt 2+1, jsme dva, ale dost často přijdou vnuci na víkend . Loňská spotřeba vody do bytu byla 55 m ³ a na zahradě 11 m ³. Platili jsme 56 Kč za 1 m ³, z toho 28 vodného a 28 stočného. Letos to bude zase o nějakou korunu dražší. I když mám na zahradě nádoby na dešťovou vodu, musím používat i pitnou a doma se umývá nádobí tak, že se do uzavřeného dřezu dá saponát, dolije se horká voda, nádobí se umývá v jistém pořadí a opláchne tekoucí teplou vodou, která teče opět do dřezu a nechá se oschnout vedle něj. Praní je také úsporné, na WC se používá malé a velké splachování a sprchování je namoč – vypni – namydli – umyj – opláchni.

anonym

Řešením je „odpojit“ se částečně od vodovodního řadu, resp. umět čerpat vodu z vlastního vrtu pokud jsou pro to podmínky a ohřívat ji skrze tepelný kolektor na střeše a izolovaný zásobník pro technické účely (tedy nikoliv nutně pitnou), vhodnou ale pro splachování, mytí a klidně i praní. V té chvíli vaše spotřeba padne na dno a zrovna tak platby za vodu.

mosoj

ge0rge" to je sice hezké ale musíš mít dva rozvody vody!! Já to v mých letech již budovat nebudu. Pouze zvětším záchytnou kapacitu dešťové vody na zalévání. Sucho bude čím dál větší!!

reika

Drap = ale kolik studené a kolik teplé? Přibližně.