agentpv

Jakou máte „mnemotechnickou“ pomůcku v AJ pro rozlišení sloves, give, get a take? Prosím i o opravu textu v popisu.

Strašně se mi ty tři slova pletou (Get = jen 3 písmena a proto dostane E z Give / Give – dá ti to E ) + take

You will give me everything what you get, or I will take it myself.
Dáte mi vše, co dostanete, nebo si to vezmu sám.

Odpovědi
quentos

Pomůcku nemám, nepletou se mi (pamatuju si je hlavně díky frázím).
Ta slovesa jsou v příkladu použita dobře. Jediná drobná chyba je chybně použité „what“ – patří tam „that“ (what je pouze tázací zájmeno, toto je zájmeno vztažné).