Avatar uživatele
Zuzik

Jakou máte nejoblíbebější buchtu?

Jakou máte nejoblíbebější buchtu? napište mi ji a připište k ní i recept a postup jak se dělá. děkují za odpovědi. jestli napíšete nějaký dobrý recept tak vám dám palec nahoru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám ráda tvarohové moučníky. lezi ně patří i tvarohová roláda podle receptu z Pošli recept.
Tvarohová roláda s hruškami
Ingredience
• cukr pískový: 60 g
• pudinkový prášek-vanilkový: 1
• cukr vanilkový: 1
• šťáva citrónová
• máslo: 110 g
• vejce: 1
• cukr krupice: 80 g
• jablka: 2
• tvaroh: 250 g
• mouka hladká: 200 g
• hruška: 2
Postup přípravy
Krok 1:
Z uvedených surovin vypracujeme těsto a necháme aspoň 1/2 hodiny odpočinout. Tvaroh utřeme s cukrem, máslem, vejcem a pudinkem. Vmícháme nakrájené ovoce zakápnuté citron. šťávou.
Krok 2:
Těsto vyválíme, rozprostřeme náplň, svineme a přeneseme do formy na srnčí hřbet. Pečeme asi 45 minut při 180 °C. Řádně vychlazenou pocukrujeme.

Někdy dávám jen jablka, jindy černý rybíz, borůvky apod.

Postup si můžete zkontrolovat na:

http://www.pos­lirecept.cz/se­arch.php

Objeví se hlavní stránka a do Vyhledej napíšete heslo Tvarohová roláda s hruškami

Zdroj: http://www.pos­lirecept.cz/se­arch.php

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

u mě vede kefírová.

3 hrnky polohrubé mouky, hrnek cukru, 1/2 hrnku oleje, 2 hrnky kefíru, 2 lžíce kakaa, 1 a 1/2 lžičky sody

Smícháme výše vyjmenované suroviny a vzniklé těsto vlijeme na vymazaný a vysypaný hluboký plech. Pečeme asi půl hodiny ve středně vyhřáté troubě. Těsto je možno nalít i do dortové formy a naplnit šlehačkou. Vychladlý moučník polejeme kakaovou nebo čokoládovou polevou a posypeme nastrouhaným kokosem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

1 vejce, 2 hrnky mouky, 1 hrnek mléka, 1 hrnek cukru, 1 prášek do pečiva.
Vymazat a posypat moukou pekáč a nalít do něj.
20 minut péct v troubě a v polovině času otočit pekáč (ne vzhůru dnem, ale o 180°).
Když se do těsta dá kakao nebo jen dfo části, je to dvoubarevné. Můžeš do vylitého těsta v pekáči naházet třeba jahody, třešně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Moje nej buchta je panenka, protože je pečená vařená a navíc je zdravá.
-
-

ČOKOLÁDOVÝ DORT. Připravte si dortovou formu, vymastěte ji. Troubu předehřát na 160 st.C. Rozpusťte máslo, připravte kávu (na lžíci rozpustné kávy nalijte hrnek vroucí vody). Kávu přilijte na rozpuštěné máslo, přidejte cukr a na čokoládu. Na mírným ohni míchejte dokud nebude směs hladká. Pozor aby se nevařila. Vlijte do mísy a vychladnout. Potom za stálého šlehání po částech přidávejte mouku s kydopeč, kakao, vanilkovej cukr a vejce. Těsto vlijte do formy a pečte asi hodinu. Po vychladnutí vyklopte.
Co čeho kolik:
200 g čokolády na vaření
400 g hladké,
2 vajíčka, jo,
1 prdopeč,
1 vanilkový cukr
400 g krupicového cukru,
20 g kakao,
250 g máslo,
1 lžíce instantní kávy,
tuk na formu.
Na tuhle buchtu rád vzpomínám i když je už dávno ..dávno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lejla37

BLESKOVÝ KOLÁČ

Ingredience:
500 g polohrubé mouky, 250 g cukru krupice, 4 celá vejce, 1/4 l tekuté šlehačky 1 prášek do pečiva
Na ozdobu: okapaný kompot nebo ovoce
Na povrch: cukrová žmolenka – máslo, cukr, hrubá mouka

Postup přípravy: Vejce, mouku, cukr, šlehačku, prášek do pečiva vložíme do mísy vše dobře promícháme. Těsto vlijeme na vymaštěný a moukou vysypaný plech. Koláč urovnáme stěrkou, poklademe ovocem nebo okapaným kompotem. Posypeme cukrovou žmolenkou a pečeme ve vyhřáté troubě do růžova asi 30 minut.
Mamka to dělá, tak sem jí to opsala z kuchařky… Je to moc dobrý koláček… :-d

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
holčička

Já mám nejradši řezy Míša
Suroviny:těsto: 5 vajec, 5 lžic moučkového cukru, 2 lžíce oleje, 5 lžic polohrubé mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 2 lžíce kakového prášku

krém: 250 g másla, 500 g tvarohu, 150 g moučkového cukru
poleva: 100 g čokolády na vaření, 80 g másla nebo hery (máslo je lepší), 2 lžíce mléka
Žloutky s cukrem ušleháme do husté pěny. Vmícháme olej, po částech mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva a tuhý sníh z bílků. Upečeme (200°C asi 10 minut) a necháme vychladnout.
Zatím připravíme krém: máslo s cukrem ušleháme a po částech zašleháme tvaroh. Krém natřeme rovnoměrně na vychladlý piškot a než připravíme polevu, necháme ztuhnout v ledničce.
Tuk necháme rozpustit, nasypeme do něj na kousky rozlámanou čokoládu a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí a nespojí s máslem (herou). Vmícháme lžíci mléka, a teprve po důkladném rozmíchání přidáme druhou. Pořádně vymícháme dohladka a polijeme moučník. Krájíme po zatuhnutí polevy. (Nejlépe horkým nožem, aby čokoláda nepopraskala).Je to fakt výborné a někdy na to dám strouhanou čokoládu a jak mám korpus tak na nej dám ovoce z konzervy krém a posypu čokoládou.Někdy poleju.Přeji dobrou chut.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jarm

Nejraději dělám kefírovou buchtu. Je rychlá a dobrá. 30dg pol. mouku, 35 pískového cukru, l kefír, l vejce, 1 deci oleje, kakao a lžičku jedlé sody. Vše míchat dohromady. Dávám to na plech vymazaný sádlem.(bez vysypání) Můžou se tam šupnout i rozinky. Jíme to tak nebo když se mi chce, udělám čokoládovou polevu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Málče

ŘEZY S OVOCEM A TVAROHEM
Těsto:2 hrnky polohrubé mouky,1 prášek do pečiva,1 hrnek cukru krupice,1/2 hrnku oleje,1 vejce,1 hrnek mléka,1 lžíce kakaa+2 lžíce mléka.
Náplň:500g tvarohu,2 vej­ce,1 vanilkový cukr,podle chuti cukr krupice(asi 3 lžíce),250ml mléka,1 pudinkový prášek.Všechny suroviny na náplň rozmícháme na hladkou hmotu.Pokud je náplň příliš hustá,můžeme přidat ještě trochu mléka.

POSTUP:V míse smícháme kromě kakaa a 2 lžic mléka všechny suroviny na těsto.2/3 těsta nalijeme na vymazaný a vysypaný plech,na těsto nalijeme tvarohovou náplň a na tvaroh poklademe ovoce(meruňky,ja­hody nebo rybíz).
Do zbylého těsta zamícháme kakao se 2 lžícemi
mléka a toto těsto natřeme na tvaroh
s ovocem. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C asi 30 minut. Krájíme až moučník zcela vychladne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Nejvíc mi chutná tak, kterou jsem nemusela péct sama…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

já mam ráda buchtu z margotky,nebo buchtu šup šup

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nicasca

bábovka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chucky

Jablkový závin a tvarohovou bábovku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek