paul1

Jakou máte metodu na snadné usnutí?

Zloušel jsem různé, ale nejlépe se mi osvědčilo po zaujmutí oblíbené polohy zhluboka dýchat do oblasti břicha a přitom se soustředit jen na toto dýchání.
Pro vysvětlení uvádím, že mám za pár dní 80, takže už mám s usínáním většinou problém. Když jsem byl mlád, tak to bylo jiné, tu se s názory v diskusi stotožňuji

Nejlepší odpověď
Drap

Lehnu a spím, už téměř 70 let. Je to nejlepší metoda.

Další odpovědi
Kelt

Hlavní je dostat se do stavu alfa, uvolnit se, fyzicky, duševně, nedávat si časově omezené úkoly na druhý den. Nevím, co myslíte oblíbená poloha, snad šavasána – poloha mrtvoly Někdo doporučuje při usínání odpočítání, kontrola dýchání a pod.

Edison

Asi máš málo co na práci. Já večer lehnu a spim… Do mrtva… Jen vyjímečně se mi nedaří. Ale to bývá od nervíka.

zjentek

Člověk lehne k monitoru a v tu ránu je tuhej!

Kepler

Pokud mám znepokojivé myšlenky, zaměstnám se myšlením na něco jiného. Třeba si vybavuji pojmy z astronomie podle abecedy. Většinou nedojdu ani do půlky a zcepením.

Jiří Bohumil

Aby bylo jasno, taky už mám 7 křížků za sebou.
K věci. Zásada je udržovat pravidelný režim.
Celý den se zabývám aktivní činností různého druhu, pokud je hezky, tak fyzickou prací okolo domu a údržbou domácnosti naší a dceřiny, případně prací a údržbou na chatě. V současné době, po těžkém úrazu našeho syna, rovněž i na jeho RD. Odpoledne „1 hoďka“ odpočinku a spát chodím cca o půlnoci.
Před spaním občas kouknu na „pohádky pro dospělé“ a zavzpomínám na mladá léta.:-)
A když lehnu, přečtu pár stránek z e-knížky na mobilu, pak lehnu na pravý bok, a „upadnu do nebytí“. Vedle své ženy, která má již většinou odespánu „jednu kapitolu“. No, občas, pokud se „zadaří“, usínáme i společně. 😉
Tož usínání, to je můj nejmenší problém.;-)

MarkusCZ

Mám dlouhodobé problémy s usínáním, které jsou ale spíše psychické než z nějaké nemoci. Pro lehké usnutí jsem udělal toto:

  1. Do pokoje kde spím jsem si umístil televizi a před spaním si ji pustím, abych něco slyšel.
  2. Když nechci televizi, tak si na mobilu kouknu na nějaké dlouhé a „nezábavné video“, nezábavným nemyslím, jako že jsou špatná, ale že jsou dlouhá a vědecká nebo o vaření atd. (Já třeba sleduji epizody „Masterchef“ a pomáhá, protože po půlce usnu). Dále doporučuji vědecká videa nebo něco komentovaného. ASMR je taky dobrá alternativa
  3. Před spánkem v posteli pomalu nadechuji a vydechuji pro vnitřní klid.

Edison

Keplere, já myslím, že skončíš někde u A… Astronomie… a dál… ono to zabere spoustu času si ve tvym věku vzpomenout… na cokoli, viď… 😁 😁

Kepler

Ani ne, když si nevzpomenu, tak si pojmenuju dosud neobjevenou exoplanetu. Největší problém mi dělá písmeno dvojité BŽ, a to nejen v astronomii. O čem vlastně ta otázka byla?

Edison

Tak tomu naprosto ruzumím… 😁 Asbžbži to začnu taky provozovat… 😁