nabubindes

Jakou máš zkušenost s pitím zeleného čaje? Vliv na organizmus?

Doplňuji:
já, čaj nesladím.

Nejlepší odpověď
annas

Měla jsem zelený čaj docela ráda, ale omezila jsem ho, protože se u mě projevily negativní účinky – způsoboval mně nespavost, vyvolával pocity úzkosti a bolesti hlavy.

U toho čaje pro mne platí – Všeho s mírou a zařadit ho občas jen dopoledne.

Další odpovědi
1popelka1

Za mě musím říct, že s ním mám dobrou zkušenost. 2–3 šálky denně zeleného čaje jsem vyměnila za 2 litry černého a cítím se mnohem lépe.

A účinky zeleného čaje třeba zde:http://bylinky­.pramenyzdravi­.cz/91/Zeleny-caj-a-jeho-ucinky-na-organismus-2dil.php, http://www.zit­zdrave.estran­ky.cz/stranka/u­cinky-zeleneho-caje, http://www.ce­lostnimedicina­.cz/proc-pit-zeleny-caj.htm
Někdy, když to přeženu, jsem až moc hyperaktivní. Vlastně jsem jej začala pít pro lepší koncentraci.
Ale když jej piješ s mírou a ne každý den, tak žádné kofeinové příznaky nehrozí:-)Ale na každého působí jinak, to je pravda.

quentos

vesměs dobré, povzbudí. Už ho ale nepiju, raději si pro povzbuzení dám kafe – pokud se zelený čaj pil nalačno, „natahoval“ mě. Chuť taky nic extra – holt nejsem čajař, raději si dám černý s pořádnou dávkou citrónu a trochou cukru nebo medu.

Fallen Angel

zelený čaj je skvělý, pokud nepiješ kávu a potřebuješ být aktivní. nic se ale nesmí přehánět – nepij ho dlouho, nebudeš pak spát. Dobrej je taky bílej čaj a nebo i jiné bylinné čaje jako meduňkový, mateřídouškový, šípkový, mátový atp.

panenka

S pitím zeleného čaje mám dobrou zkušenost nejvíce mi chutná zelený čaj s broskvovou příchutí.V jednom časopise jsem se dočetla že pití zeleného čaje je zdravé.

oskar

Někde v časopise jsem četl,že to každý pít nemůže.Ja osobně s tím zkušenost nemám tak nevím.

ReHu

Také zelený čaj nesladím a žádné účinky jsem na sobě nepozorovala.