Nitrol

Jakou mají teplotu ?

Tekutý dusík = °C ; Suchý led = °C
Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Myslel jsem za normálního tlaku na planetě zemi ^_^

Nejlepší odpověď
Zbynas

Kapalný dusík má bod varu –195°C.
Teplota suchého ledu je –79 °C , ale narozdíl od klasického ledu netaje, ale sublimue.

Doplňuji:
Suchý led desublimuje z oxidu uhličitého při – 80 °C.

Další odpovědi
Lamalam

Na takto formulovanou otázku, bez udání tlaku, neexistuje smysluplná odpověď, kapalný dusík klidně může být ochlazen i na teplotu nižší, než je jeho teplota varu. Za zvýšeného tlaku naopak může být kapalný i za mnohem vyšší teploty. Sucjhý led také může mít teplotu třeba –200°C.

Emefej

Za normálního tlaku může mít kapalný dusík, stejně jako všechny kapaliny, libovolnou teplotu v intervalu mezi jeho teplotou tuhnutí a teplotou varu, tj. –209,86 až –195,8°C. Suchý led je pevná látka, teplotu může může mít libovolnou nižší než –78,5°C.

Zbynas

Příště by podle pravidel a už jen z principu vyhledávačů zadat do pole otázky toto: „Jakou teplotu mají kapalný dusík a suchý led?“ a v textu už by ani nic být nemuselo. Děkovat se nemusí, stačí palec.

anonym

Máš ho mít 🙂

Zbynas

:)