annas

Jakou mají historii jednotky komandos, rangeres a zelené barety?

V čem je mezi nimi rozdíl?

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.val­ka.cz/clanek_514­.html

Další odpovědi
led

Boli to špeciálne vojenské jednotky nasadzované hlavne tam, kde riadna armáda nemohla. Jej príslušníci boli vojaci ovládajúcich niekoľko profesií a tzv. smrteľníci (postrádateľní). Tieto jednotky mávali najväčšie straty… V súčasnosti sa používajú aj na boj proti terorizmu. Sú vytvorené skoro vo všetkých armádach sveta.

vagra

Roku 1940 vznikly první speciální jednotky komandos a místem vzniku, byla Velká Británie.
V USA se takovým jednotkám říkalo rangers. První prapor vznikl v Severním Irsku. Roku 1953 byli rozpuštěni rangeři a vznikly „Zelené barety“.
Příslušníci Zelených baretů byli v tomtéž roce vysláni do Vietnamu
K rozdílům:
Běžně se nečiní rozdílu mezi jednotkami typu komandos a zvláštními jednotkami, jisté rozdíly tady jsou. Komandos a rangeři mají blíže k řadovým jednotkám (i vnitřní strukturou), kdežto příslušníci zvláštních jednotek jsou ještě cíleněji cvičeni pro individuální akce nebo pro práci v malých týmech na zcela výjimečných úkolech.

Zdroj: V.E.+internet