krftwrk

Jakou maji cernosi a romove inteligenci ?

Obcas kdyz ctu nejake clanky o cernych rasach a romech, tak hodne narazim na to, ze bily (my) mame IQ kolem 100, kdezto u cernochu a ciganu je to zhruba o 20 bodu mene.

Nekdo rika, ze jsou opravdu takhle ,,blbi'' navic na Wikipedii (i kdyz tu muze kazdej nymand tunit) je tabulka, ze opravdu negroidni rasy oproti nam zaostavaj.

Jini zase rikaj, ze jsou stejne inteligentni jako my a ze jejich chovani je diky tomu v jakem prostredi vyrustali. Napr. Rom co vyrusta v normalnim prostedi a chodi do skoly bude mit podobne IQ jako my, protoze je zvyklel na prostredi ve kterem se pohybujem…

Jaky na to mate nazor ? Poprosil bych psat v ramci slusnosti, zadne rasisticke vyroky......

Nejlepší odpověď
led

Inteligencia nezávisí na farbe kože.

Doplňuji:
ďalej v diskusii …

Další odpovědi
MK44

Jen stručně. Rozdíly v „inteligenci“ jsou mezi jednotlivci v rámci určitého etnika daleko větší než mezi průměry etnik.
Co je to inteligence? Je úspěšný moderátor, oblíbený u publika pro humor a pohotové repliky, který sexuálně zneužívá děti, inteligentní? Byl Einstein, autor teorií relativity, který (údajně) nebyl schopen vést si domácnost bez hospodyně, inteligentní? Je autista, schopný dělit nevímkolikaciferná čísla z hlavy, inteligentní? Ona ta inteligence je dost relativní záležitost. Jsou různé inteligence. Není lépe mluvit o množině inteligencí než o jedné „obecné“ inteligenci?
Tzv. testy IQ jsou dost diskutabilní záležitost. Ono dost záleží na tom, jak inteligentní je ten, kdo je sestavuje.
Když mluvíme o inteligenci, činíme tak v závislosti na kultuře, z níž vycházíme. Neboli, pokud by takový test IQ sestavoval Pygmej se zkušenostmi z přežití v pralese, asi byste v něm moc neobstál. A on by (možná) propadl z testu připraveného matematikem. Proto tvrzení porovnávající duševní schopnosti etnik a ras je dobré brát s rezervou.

Mirdas

Jako každý člověk této planety.
Vždy záleží na možnosti vzdělávanosti a hlavně ochoty tuto šanci využít.
Tím nemyslím jen vzdělanost ( je to hlavní článek ) ve školách, ale i osobní cestou.
Nelze pohrdat lidma podle barvy pleti, podle místa narození, nebo i dokonce úrovně vzdělání.
V přirozené inteligenci to může být i naopak

Andrejs

To záleží na tom, jak se Černoši a Rómové vzdělávají a jak jsou ochotni se vzdělávat. Černoši jsou třeba právníci, lékaři, profesoři apod. Kdežto u Rómů je velká sláva to, když se vyučí. Jak jsem již psal, vzdělání je osobní věc každého jednotlivce, na barvě pleti nezáleží. A mimochodem – blbce můžete najít i mezi „bílými“.

annas

Ad Andrejs – inteligence se nerovná vzdělání. To totiž inteligenci nezaručuje. Existuje něco, čemu se říká přirozená inteligence. Tím se lidé od sebe odlišují. ..

Z jakýchkoliv důvodů každý jedinec nestudoval, ale v případě inteligence to nevadí. Mezi těmito lidmi se najdou jedinci, jejichž hloubka myšlenek je rovnocenná, často i na vyšší úrovni než u těch, kteří školu vystudovali, i když třeba neumí vždy napsat správně ú/ů apod. Podstatné je to, co vyjadřují.

Obecně se říká, že vzdělání nedává patent na rozum.

arygnoc

využijeme slovník cudzích slov:

inteligencia
● schopnosť orientácie v nových situáciách na základe rozpoznania podstatných súvislostí a vzťahov, účelne jednať, rozumne myslieť a aktívne sa prispôsobovať prostrediu.
Nie je možné ju zamieňať so skúsenosťou a vzdelaním.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=in­teligencia

po tomto si prejdime štatistiky trestnej činnosti – nie iba v čr, ale napr i usa, británie, nemecka, slovenska, ruska, a zistíme, že tmavšie rasy páchajú viacej trestných činov (basy v usa sú čierne, čo sa týka osadnestva, u nás to isté) – a z toho vieme odvodiť prispôsobivosť daného etnika novým podmienkam.

áno, sú to degeši.

led

Krásné, ale chybička vzhľadom na nedostatčnosť štatistiky.
Podľa slovníka tvrdíte, že inteligenciu nie je možné zamieňať so skúsenosťou a vzdelaním.
A teraz pozrime čo hovorí štatistika nie iba v čr, ale napr i usa, británie, nemecka, slovenska, ruska, a zistíme, že tmavšie rasy sú menej vzdelané a viac skúsené v boji o život. Skúsme sa najprv zamyslieť nad príčinami tohto javu. Prečo páchajú viac trestných činov.
Najpr treba poznať príčinu, čo viedlo k odsúdeniahodnému činu, až potom možno súdiť.

Nie som naivná, viem, že zmena, prispôsobenie sa daným podmienkam, nie je jednoduchá a rýchla. Musí byť obojstranná a celosvetová. Chceli by sme, aby všetci ľudia boli prispôsobení na európsky vzor, alebo americký, alebo francúzsky, nemecký, alebo dokonca čínsky? Veď doteraz si ľudstvo nevybralo takzvaného „vzorového človeka“, tak čomu sa treba prispôsobovať?
„Ja, robot“ bol inteligentný, alebo len prispôsobivý, učenlivý?