Jakou má Slunce náladu, když spí?

Odpovědi
annas

Jak vypráví legenda či mýtus, Slunce nespí.

"Kdysi dávno nezářily hvězdy jen v noci, ale i přes den. Kromě Slunce spalovaly zemi i jeho dcery. Lidé nemohli šílený žár vydržet a pomalu byli zničenější a zničenější.

Slunce i Měsíc si velmi dobře uvědomovali, že takhle to dál nemůže zůstat. A tak jednoho dne Měsíc rozhodl, že musí provést radikální řešení a své dcery sníst. Slunci se to příliš nezamlouvalo. Měsíc byl však chladný a nesmlouvavý. Nakonec šel Slunci příkladem a své dcery snědl před jeho očima. Slunce se tedy rozhoupalo a snědlo i své dcery. Jenže tehdy uvidělo, že v noci se na obloze objevují hvězdy stále. V tu chvíli mu došlo, že Měsíc ho podvedl a své dcery dcery jen schoval za svou odvrácenou stranu.

Rozzuřené Slunce se pustilo za Měsícem a honí ho až do dnešního dne. Lidé si každopádně oddechli a bylo jim pod menší výhní mnohem lépe."

http://algernon­.webzdarma.cz/as­tro/historie/my­tyalegendy_slun­cemesic.htm

led

Problém je v pracovnej dobe Slnka. Musí pracovať každodenne bez voľna, bez prestávky a bez spánku, utekať okolo Zeme a nahliadnúť do každého kúta, čo zase ľudia stvárajú…
Takže nemožno povedať, akú má náladu, keď spí, pretože nespí. Dokonca v určitých časových intervaloch, ešte musí odháňať Mesiac, ktorý si dovolí vliezť medzi Slnko a Zem a prekážať mu pri výkone práce…
Čo na to Vesmírne odbory?

orwell

Slunce a čert nikdy nespí! Pouze si občas odfrkne 🙂

JáJsemKarel!

Slunce nespí. Slunce tě sleduje. Slunce vidí tvé dobré skutky a hříchy. Slunce je sakra vyčůraný stalker.