annas

Jakou má historii jedna ze zemí bohů, tzv. ostrov Gotland?

Které zvíře je na tomto ostrově nejpočetnější a je také vyobrazené na vlajce?

Nejlepší odpověď
vagra

Ostrov Gotland je součástí Švédska, je vzdálen pouhých devadesát kilometrů od jeho východního pobřeží.
Historie Gotlandu začíná před třinácti tisíciletími, kdy roztával velký pevninský ledovec pokrývající severní Evropu a na ostrov pronikali od jihu lovci a sběrači. Klima na ostrově bylo tou dobou velmi mírné, lidé však přebývali pouze na pobřeží. Živili se lovem ryb, ptáků a mořských savců.
Od roku 1645 je Gotland součástí Švédska.
Hlavní město ostrova,je Visby, které si zasloužilo název Regina Maris, královna moře a je pokladem středověkého stavitelství.
Ostrov by si zasloužil také název ostrov ovcí, protože těch žije na ostrově přes sto tisíc, tedy asi dvakrát víc než obyvatel.
Ovce je i na vlajce Gotlandu.

Zdroj: zkráceno z-http://www.fif­tyfifty.cz/Go­tland-zeme-bohu-5424264.php

Další odpovědi
hanulka11

Gotland je ostrovní švédský kraj. Leží východně od ostrova Öland a pobřeží kraje Kalmar v Baltském moři. Hlavním městem kraje je Visby
Historie Gotlandu začíná před třinácti tisíciletími, kdy roztával velký pevninský ledovec pokrývající severní Evropu a na ostrov pronikali od jihu lovci a sběrači. Klima na ostrově bylo tou dobou velmi mírné, lidé však přebývali pouze na pobřeží. Živili se lovem ryb, ptáků a mořských savců.

V mladší době kamenné lidé hledali pastviny pro hospodářská zvířata – ovce, skot, koně, kozy a prasata a postupovali do vnitrozemí. Pastva zvířat začala utvářet ráz krajiny, který vydržel dodnes
Na ostrově žije hodně beranů a jsou i symbolem.

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Go­tland-zeme-bohu-5424264.php