postcd

Jakou legální a etickou práci by mohli dělat nekvalifikované lidé z nějakého ghetta aby to bylo pro investora výnosné?

Nejlepší odpověď
gecco

Neptej se neurčitého investora (a nevyzvídej jeho případný investiční záměr)…
😉
Ptej se sám sebe, jakou „legální a etickou“ a nekvalifikovanou práci bys byl ochoten (za)platit… A jak dobře zaplatit…
😉

Další odpovědi
Agneta

Mohli by pracovat u lidí v domácnostech, pomáhat na zahradách a kolem domů, dále upravovat a zpravovat cesty:D
(za 50,– na hodinu)

lexx

investor je (zpravidla) vychcaný a raděj zaměštná ukraince, albánce, slováky…načerno, bez odvodů a pojištění a když není zakázek tak kop do zadku a sbohem, to bohužel běžně praktikují české agentury našim občanům

Lamalam

Nekvalifikovaní lidé z ghetta nestojí o práci. Oni chtějí peníze!

McArthur

Jednu dobu byly zakládány stavební firmy. Partu vždy vedl ten, který měl mezi nimi největší respekt. Ráno každý vyfasoval lopatu, ti lepší krumpáč a šli dělat kopáčské práce. Každý večer odevzdali nářadí a dostali zaplaceno za jeden den. Pokud nářadí neodevzdali, bylo jim to hned odečteno od výdělku. Někteří přišli i druhý den. Ti, co nepřišli, většinou měli záskok v podobě někoho z rodiny. A nebyl problém. Leč přišla krizová léta, tyto firmy nedostávaly automaticky přednost v zakázkách a tím přišel jejich konec. Logiku to ale mělo.

arygnoc

neviem, čo je to „etická práce“.
poznám etiku toho ktorého povolania.
etiku nekvalifikovanej pracovnej sily vidím v tom, že sa jej nechce makať (sú výnimky, zvyčjane z radov tých, ktorí potrebujú peniaze [ukrajinci a pod., lebo svojou prácou živia rodiny doma]), stále platí dobré socialistické pravidlo – jeden kope, traja sa pozerajú.

to rozhodne nie je pre investora výnosné.

čo sa týa legality – je zlá legislatíva.
keby bola práca na čierno exemplárne (drasticky) trestaná na strane zamestnávateľov, nikto by nikoho nezamestnal na čierno.

;-Q