roxilox

Jakou koupit GPS do auta?

poraďte někdo jakou koupit GPS do auta. Díval jsem se na značky a rozhodl jsem se pro TOM TOM. To se mi jeví jako dobrá volba. Nicméně nechci do ní investovat horentní sumy. Proto je můj limit do 3000,–Kč a to jsou v podstatě dvě buď: TomTom XL 2 Classic Regional lifetime nebo TomTom START 20 Regional Lifetime . U obou mi vyhovuje a plně dostačuje to mapové pokrytí více není třeba. U obou je doživotní aktualizace map zdarma. u té první (XL 2 Clasik( je rozlišení dispeje jen 320 × 240 pix a u té druhé (start 20) je rozlišení displeje 480 × 272 pix. Nevím jak moc velký je toto rozdíl. Poraďte, prosím někdo zkušený, kterou by jste si vybrali a proč. Děkuji.

Odpovědi
mosoj

Zkušenost mám jenom s Garminem. Rozlišení není vůbec pro navigaci podstatné. Není si třeba tím zatěžovat mozkové závity. Velikost displeje také moc ne. Jezdil jsem v pohodě s 2,5 palcovým displejem než mně navigaci ukradli.
Důležité jsou mapy a ty mají nepřesné obě firmy. Garmin měl od začátku možnost navigace až do popisných čísel, Tom Tom to zaváděl později, ale dosud to má jenom v některých místech.
Nějakou paměť u Garminu nemusíš řešit , všechny jeho navigace mají možnost použití paměťové karty a navigace umí brát mapy z interní i externí paměti. Pokud chceš rozšířit v budoucnosti mapy , stačí si ji koupit na kartě a tu zasunout do navigace. Bohužel cena je vyšší, proto je důležité kupovat mapy hned s navigací a Life Time.
Při koupi koukej hlavně na to jaké mapy budeš potřebovat. Dodatečné rozšíření je dražší. Možnost přidávát průjezdní místa ( upřesníš tím trasu, jinak ti ji navigace předhodí podle svého a pojedeš místo po silnici 1. třídy po okreskách. Navigace do jízdních pruhů ( bohužel jenom na dálnicích a velkých městech).
Jestli využiješ přijímač dopravních zpráv musíš si připlatit za vyšší typ.
Jinou navigaci než s Life Time nekupuj.

Doplňuji:
Nejdražší položkou jsou mapy. U Garmina koupíš navigaci s mapou ČR a 4 palcovým displejem za 1900 Kč. Každou mapu navíc tvrdě zaplatíš.

gecco

Osobně bych volil Start20 – display 16:9, větší rozlišení, větší paměť (4 GB vs 1 GB).
😉

Ex-pert

Z těchto dvou bych bral taky tu start20, ale ještě bych pouvažoval o Garminu. Hodně lidí v mém okolí mi doporučuje právě jeho a přechazí k němu od TomToma. Já si budu teď kupovat Nüvi 52 od Garminu, má jí kolega z práce, tak jsem jí měl od něj na víkend půjčenou a spokojenost. Oproti tomu TomTomu start 20 ma 5ti palcový display a je to dost znát.

Zdroj: http://www.ob­chody24.cz/na­vigace-garmin-nuvi-52-lifetime-czech

Pepa25

Mám velmi špatnou zkušenost s TomTomem (od špatného držáku, přes drahé mapy – to ještě nenabízel lifetime, malou kapacitu zařízení, kdy nové mapy se tam nevešly a bylo třeba jen vybrat dílčí region, velmi pomalý start a hledání, složité vlastní opravy map … ) Bylo by víc, ale byl to starší typ, který se už neprodává, tak se mi tu nechce rozčilovat nad asi nejhorším kaufem elektroniky v mém životě… Stejně bych ale zvážil jinou značku.

brazdarom19

Osobně taky se samostatnými navigacemi do auta nemám dobré zkušenosti. Měl jsem Tomtoma (ještě ho pořád mám někde v šuplíku), ale bohužel po nějaké době pro můj model přestali vydávat aktualizace map, takže teď je navigace prakticky k ničemu. Chvíli jsem jako navigaci používal smartphone a v něm Sygic. Teď nedávno jsem si ale z https://www.2din­.cz/ koupil nové autorádio, které už má vestavěnou navigaci a musím říct, že to je mnohem pohodlnější.