Zvědavý

Jakou kombinaci oborů bych si měl zvolit na VŠ?

Poradíte mi? Nemůžu se rozhodnout, jaká kombinace oborů by pro mě byla nejvhodnější. Dlouhodobě se zajímám o veřejné dění, politiku, vztahy mezi zeměmi a jejich historii, rád si dohledávám detaily. Ještě déle pak o filmy, filmařinu, filmovou tvorbu a jejich historii. Ale nechci si naložit víc, než kolik bych unesl. Už jsem si podal přihlášku na politologii a filmová studia. Ale pořád nejsem definitivně rozhodný mezi těmito obory, jak je nejvhodněji zkombinovat a co zvolit jako maior? Filmová studia skoro určitě vím, že chci jako minor.
Mezinárodní vztahy a bezpečnost – politologie (nebo filmová studia)
Evropská studia a diplomacie – politologie (nebo filmová studia)
Angličtina se zaměřením na komunitní tlumočení a překlad.

Já právě ještě přesně nevím co pak. Ale moc bych chtěl, aby tenhle můj zájem nepřišel vniveč. Dokážu si představit něco ve „vyšších místech“, ale kde přesně, nevím…

A nejsem rozhodnutý. To, co píšeš, je super. Moje dobrá kámoška je na podobných kombinacích a je mnohem větší dříč než já. I tak má co dělat. A těch možností: evropská studia, mezinárodní, politologie, angličtina – co dát hlavní, co vedlejší??

Odpovědi
Alesh

Podle mě seš vlastně rozhodnutý. Ale taky jsi podle mě zbytečně při zdi… Co proboha řešíš? Seš mladej, nadšenej pro dva obory, oba je chceš studovat, tak je do pr…čic studuj!!! Nekoukej napravo, nalevo, jdi za tím cílem a nestahuj trenky, když brod je ještě daleko. Jdi do toho naplno a uvidíš, když to fakt, ale fakt nepůjde, tak se nějak rozhodneš, ale v té první fázi si neklaď malé cíle. To je moje rada. I když bys pak jednu školu třeba zabalil, i to, žes na ní nějakou dobu byl, ti něco dá. Fakt ti říkám, jdi do toho, jdi do toho naplno!!! Ta šance se ti už v životě nevrátí, určitě ne v té luxusní formě, jakou máš dnes.
Není žádné hlavní a vedlejší. Buďto to studuješ nebo ne. Jestli někam vlezeš a vlastně na to jdeš už s úmyslem, že na to budeš sr*t, tak tam prostě nelez… k čemu takové studium?! Jdi na školu, na jakou chceš a tu studuj, hotovo, deset, co furt řešíš? Jsi svobodný člověk s možností volby, záleží jen na tobě, jestli ji využiješ a jak. Dobrá rada je, neklaď si malé cíle.

PepasAvalonu

Plně souhlasím s Aleshem. A jinak, co řešíš.. je to přece tvoje volba, my za tebe rozhodovat nemůžem a radit ti vlastně taky nemůžem. Nejsme povolané osoby, protože my tě přece neznáme. Nejlíp se znáš asi sám. Člověk často hledá pomoc při rozhodování, přestože už je rozhodnutý, jen si to nechce přiznat.
Jdi si za tím, co chceš. A vůbec, pokud něco nebudeš studovat na škole, můžeš to studovat sám pro sebe. Nemělo by tě to nějak omezovat. Studuj, co studovat chceš. Neexistuje jen VŠ. Studovat můžeš různě, samostudium, domácí učitelé, kurzy, prezentace, … doma, knihy, venku, internet, ostatní lidé. Teorie i praxe.

Píšeš, že víš, co cheš jako maior a co jako minor, tak už přece víš, co jak chceš. ;)
Neomezuj se. Studovat a učit se můžeš celý život a různými způsoby, na různých místech.

autacek

A co pak chceš dělat za práci již víš? Jestli tě třeba nenapadlo přemýšlet o oboru, po kterém je poptávka a ne jen po škole odchod na úřad práce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Dovolil bych si trochu oponovat. Chceš studovat typicky humanitní obory, kde je určitě velký nával uchazečů.
Máš už nějakou konkrétní a REÁLNOU představu co po studiu budeš chtít dělat ?