Kelt

Jakou kombinaci barevných průpisek používáte pro zapisování informací různého druhu?

Mám červenou, modrou, zelenou a černou průpisku a možná někdo, nejspíš pedagog používá tyto barvy pro záznam informce a její zapamatování, například při učení se cizích jazyků. I když na počítači je možnost mnohonásobně většího výběru, přece jen papír a pár průpisek si mohu vzít vždy s sebou. Má někdo nějaké osvědčené zkušenosti, jaké barvy kde použít? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ta barevná kombinace je pro rozlišení asi jediná použitelná, Těžko si představit, že by někdo používal růžovou, khaki nebo šedou, Když máš pocit, že to nestačí, použij větší písmo, podtržení, nebo jen velká písmena.

Další odpovědi
aliendrone

Za dááávných dob, kdy černé uhlí bylo ještě zelené a Kepler byl jurodivým mladíkem bezúspěšně se snažícím „zabodovat“ jsem používal klasickou komunistickou (chromovanou kovovou)ú „čtyřbarevku“. Tuhle > https://www.pa­pirnictvideko­race.cz/kulic­kove-pera/pero-kulickove-ctyrbarevne-kov-stribrna/ , měla černou, modrou, zelenou a černou. Také jsem chviličku měl deseti či dvanáctibarevku (byla nemožně tlustá až k nepoužití), nwm odkud ji vati přitáhl, ale rychle jsem ji ztratil nebo mi ji ukradli, už nwm.

Obvykle jsem se čtyřbarevkou psal modře, jen hlavní/důležité skutečnosti jsem psal červeně. Zelenou a černou jsem používal především, když jsem se nudil a kreslil obrázky vítězících Tygrů nad bolševickými „Téčky“ (především v hodinách „Občanské nauky“ či „Branné výchovy“ nebo jak se to jmenovalo. Také když se hrály „lodě“, piškovrky či jiné hry (abych šetřil náplně k psaní). ;) :D :D

Kepler

alien: no tak to vidíš, nepomohla by ti ani 12tibarevka. Na lodi NOSTROMO i těch pozdějších bylo vše černobílé: buď ty, nebo Ripleyová. A jaký jsi byl? Měl jsi studovat VÚML, ty trúbo štramberská.