mandiice

Jakou knížku by jste doporučili?

Doplňuji:
Mam rada hororovite nebo scifi detektivky taky fajn

Nejlepší odpověď
dejavu

Jednoznačně učebnici češtiny, tvar „by jste“ je opravdu horor, promiň.

Další odpovědi
klumprt

Četbou lze zlepšit pravopis. Dokonce bych řekl, že je to ten nejlepší způsob, jak to v pravopise někam dotáhnout.

Z hororů doporučuju Stephena Kinga, který toho napsal tolik, že je to počtení snad na několik let. Některá díla jsou už klasická, jako třeba Osvícení, To, Carrie, Hřbitof zviřátek… Líbilo se mi i Tělo, což ani není horor.
King a horory, to je skoro synonymum 🙂

anonym

Nic z toho nedělej Mandlice,taky bych nevěděl jak formulovat"by jste"a to jsem četl kdysi dost,zejména ě zaujali okultní romány od Gustava Meyrinka.
Doplňuji:
„mě“

Paní O.

Já jsem teď začala číst detektivku od Jo Nesbo Sněhulák. Zatím jsem na začátku, ale vyvíjí se to dobře.
Jinak nedávno jsem dočetla knížku Pád od Mawera. Sice není detektivka ani scifi, ale tak mě zaujala a oslovila, že ji doporučuji všude dál. Je z prostředí horolezců, 2. sv. války, ve vzpomínkách se rozplétá hodně zapeklitý životní příběh několika lidí. Přečetla jsem ji jedním dechem.

trpaslicek

Jednoznačně King! Napsal toho tolik a všechno je super! Mi se líbil kromě klasik které zmiňuje klumprt, líbilo od něj Ostrov Duma Key, Dlouhý pochod, Beznaděj, Geraldova hra atd. První co jsem od něj četla a nadchlo mě k další četbě jeho knih byl Nadaný žák ze sbírky Čtyři roční období.

Ex-pert

Za mě doporučuju Sběratele kůží od Jefferyho Deavera

Zdroj: http://www.lev­neucebnice.cz/p/sbe­ratel-kuzi/

lota

Sice je to mimo žánr, ale právě jsem dočetla STOLETÉHO STAŘÍKA, který vylezl z okna a zmizel. Doporučuji!