adam 747

Jakou klec pro křečka?

Dobrý den, máte někdo nějaké tipy na klece pro křečka džungarského? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Filip84

Tak především ne pro křečka, ale křečíka, sed phodopus sungorus non est cricetus.

Hlavně takovou, aby jí ta myš neprolezla, protože on opravdu křečík džungarský není větší, než myš, a kde prostrčí lebku, protáhne se celý (zhruba).

Potřebuje prostor a potřebuje se zabavit. Jo, když jsem byl malý, a tady tyto myši choval, tak pro ně byl leda tak kolotoč, ve kterém běhali pořád dokola, až jim z toho hrabalo, napáječka s pryžovým spodkem, který okusovali a otrávili se, no a když jsem ho vzal ven, aby se proluftoval a napásl trávy, tak se mi, sviňák, zahrabal do nory, prskal, kousal a nechtěl vylézt, až jsem ho musel vyplavit! 🙂

Jsou klece dosti velké, abys mu tam mohl vrazit kolotoč, prolézačky, napáječku, misky a pelech. Třeba toto:

https://www.spo­kojenypes.cz/zo­lux-rody-3-trio-klec-pro-male-hlodavce-53-cm-modra/

Tady máš pak další hračky, co mu můžeš dokoupit:

https://petho­me.cz/cs/280-hracky-pro-hlodavce/s-15/podle_zvirete-mys_a_potkan+kre­cek+hlodavci_ne­rozliseno?order­by=position&or­derway=asc

Můžeš, přirozeně, i vyrobit, akorát dbej na materiál, aby se z toho ta myšice neotrávila.