Jaro500

Jakou/kterou klávesovou zkratku použít ve Win 7 pro úplné odstranění složky bez přesunutí do koše?

Co otazník na konci dotazu?

Nejlepší odpověď
led

Súčasný dvojdotyk SHIFT_DEL odstraňuje súbory a adresáre (zložky) bez koša.
Pozor bez doplnkového programu, napríklad Undelete (jeden z mnohých) sú odstránené súbory nenávratné

Další odpovědi
anonym

Netýká se to zdaleka jen windows, prakticky všechny operační systémy přes macos, ubuntu linux až po všechny verze windows drží tuto zaběhlou konvenci. Zkratka SHIFT+DELETE odstraní soubory bez přesunutí do složky koše.

Je třeba zdůraznit že toto ale pořád není skutečný výmaz. Soubor na disku zůstává dál. Je už sice evidován jako volný prostor potenciálně využitelný pro uložení jiných dat, to ale nemění nic na tom, že dokud ten prostor něčím nepřepíšete, tak jsou tam pořád data vymazaného souboru a teoreticky je sále může kdokoliv obnovit, sice ne tak snadno jako vytažením z koše, ale v printipu je to velmi podobné.

Radius

Ve W7 a v programu FreeCommander jsem to dělal pomocí stisku: Ctrl + Shift + Del. Tato kombinace 3 kláves zruší adresáře i soubory – bez vložení do koše.

led

Zjednodušene, zmazaný súbor ma zmenený len 1.znak, čim sa zneviditeľní. Tak ako píše ge0rge „návratné“ undelete programy ukážu názov takéhoto súboru a po kladnom odsúhlasení vrátia tomuto zmenenému znaku jeho pôvodnú hodnotu.

led

Radius, naozaj?
akú úlohu tam má CTRL ?

Radius

Ano, je to správně, teď jsem stisknul ve FreeComm:
Napověda / Klávesové zkratky

a tam to je.