fg

Jakou jste měli vaši první pračku

Nejlepší odpověď
tom004

V 54 roce,táta se atrejdou,předělali dva staré noční stolky,cca 50×50cm,tak,že nechali vyrobit z pozinkovaného plechu vany,z boku byla plochá vrtule,z druhé strany se řemenicí.Ke dnu stolku přišroubovali motůrek na,tenkrát 500W/110V,propojili klínový řemínkem,a už se pralo.Přístup k motoru a řemenici,byl po otevření dvířek nočního stolku.Jako víko,sloužil,ze začátku koberec,časem vyrobili dřevěná víka.A „pračky“ fungovali bez problémů.

Další odpovědi
anonym

Perorobot, tehdy snad ani nic jiného nešlo koupit. Ale ještě před tím dosluhovala prvorepubliková el. v dřevěné skřínce s pozink. vanou a ždímačkou tvořenou 2 válci na kliku na horní desce.

fcoop

Má první pračka byla v 3. třídě,popral jsem se
s Petráškem kvůli jedné holce.

arygnoc

maminku.

dědapetr

Valchu.

hanulka11

jéžiš… starou Perobotku, pak mini romo, pak automatku a nyní už mám asi čtvrtou

mosoj

Perobot s pěkným porcelánovým výřivým šnekem a odstředivkou z pozinkovaného plechu.
V paneláku perobot mini nebo jak se to jmenovalo a pak už automatickou Tatramatku.
Potom automatickou ROMO a nyní již 10 let ARDO.
Můj syn používá Tatramatku stále již asi 20 let. Přežila dvě děti.

Deli

Má první pračka – to je teprve deset let 🙂 Šlo o indezit, ale závad bylo tolik, že když mi po pěti letech ! dosloužila, pořídili jsme whirpool a jsem spokojená.
Jinak moje maminka, když jsem byla malá, měla tatramat.