Otazník123

Jakou hodnotu by mohl mít v budoucnu moped Babetta?

Dnes jsou sběratelé ochotni zaplatit třeba za takový zachovalý Stadion s11 i 50 tisíc. Čeká podobný osud i babetu? Stoupne výrazně její hodnota třeba za 20 let?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tipoval bych tak za 50 let. Přece jenom to není takový ikonický stroj jako Stadion a myslím, že byl vyráběn ve větších sériích.

Další odpovědi
Drap

Za 20 let stoupne cena cca o 5 –10 tisíc. Pokud ho však necháš a bude v dobrém stavu, tak v roce 2185 bude mít hodnotu cca milion.

aliendrone

Za 20 let? DOST možná! A nejde jen o to, že to bude veterán. Bude se to odvíjet od aktuálního trendu zpřísňování emisních norem bruselskými ekovypatlanci.

Hele, už teď stojí nové skútry přes 30 000Kč (vyjímka není ani přes 50 000!), přičemž jejich provozní náklady jsou podstatně vyšší, než u Babetty – především kvůli komplikovanosti agragátu, na které se značnou měrou podílí právě „ekozbytečnosti“.

Umím si představit situaci, kdy bude platit nějaká „euro 10“ norma, kdy skútr díky přímému vstřikování, katalyzátoru, filtru pevných částic, nějakou benzínovou obdobou „BlueAd“ a víbůh jakých ještě dalších hovadin se životnost motoru podstatně zkrátí (což už se děje u automobilů DNES), náklady na provoz/údržbu se mnohonásobně zvýší, takže ten, kdo bude mít Babču (kterou si zgenerálkuje sám doma v garáži, pokud je šikovný), ten si bude radostně pískat a pořád jezdit za přiměřenou cenu. Ceny dílů na Babettu jsou „lidové“, díly se vyrábí a budou i nadále, protože poptávka je značná právě z výše popsaných důvodů.

Ať už to dopadne jak chce, rozhodně bych neočekával, že ceny půjdou dolů, spíš naopak.

Edison

Do budoucnosti nikdo nevidí. Křišťálovou kouli nemáme.

mzm

Pokud zbylo v nádrži něco benzínu, tak cenu toho benzínu + ±50Kč.
Benzín bude drahý. :)