Kelt

Jakou hodnost měl kaprál?

V pohádce s Čerty nejsou žerty, hraje Petr Nárožný kaprála. Jaká je to hodnost z hlediska dnešních vojenských hodností? Kapitán, plukovník. Díky.

Nejlepší odpověď
www

Desátník, viz zdroj:

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Korporál_(hod­nost)

Další odpovědi
Drap

cca desátník

Lamalam

Kaprál měl hodnost o jeden stupeň vyšší, než frajtr.

anonym

kaprál

[Němčina < francouzština < italština], poddůstojnická hodnost. Vznikla v Itálii, rozšířila se v 16. století přes Francii do Německa, kde vytlačila dosud používanou hodnost rotmistra. V habsburské armádě se jako kvalifikační požadavek k zastávání této hodnosti v 18. století vyžadovala kromě znalosti vojenských povinností i znalost čtení a psaní.
Doplňuji:
Však to je nejspíš po staru…

gecco

Je to druhá nejnižší hodnost vojáka z povolání…
Dneska cca nadrotmistr (rotný – pokud vím, už neexistuje…).
😉