sarik737

Jakou hmotnost má 2,5 molů kyseliny sírové?

Nejlepší odpověď
jjj123456789

molární hmotnost (součet dvojnásobku mol. hm. vodíku, mol. hm. síry a čtyřnásobek mol. hmotnosti kyslíku) krát 2,5.

Další odpovědi
gecco

DÚ???
___
Domácí úkoly nevypracováváme, ale můžeme je zkontrolovat – takže napiš své řešení…
😉

Kelt

Najdi si vztah mezi Molární hmotností a hmotností a nauč se pracovat s periodickou tabulkou. Pokud máš méně než 12 let, tak to nepotřebuješ, pokud jsi starší, je divné, že se na to ptáš.

Emefej

Klikni sem: http://www.web­qc.org/mmcalc­.php . Do okénka, ve kterém bliká kurzor, napiš vzorec kyseliny sírové (ten ti v případě potřeby tady někdo prozradí). Potom stiskni tlačítko „Calculate“. Pod okénkem se objeví tučně napsané číslo. To nacvakej na kalkulačce, pak stiskni klávesu * a zadej 2,5, potom stiskni klávesu =. To co se na displeji objeví, je požadovaný výsledek.

mosoj

Stačí na to periodická tabulka prvků od starého Mendělejeva a z matematických úkonů sčítání.

Lamalam

Kormě periodické tabulky a sčítání potřebuješ ještě násobení.

Fyzik

Něco mezi 200 a 300 g