annas

Jakou historii má deštník? Kde se vlastně vzal?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Předek” deštníku byl vynalezen asi před 4 000 léty v Egyptě, Mezopotámii, Řecku a Číně a sloužil jako slunečník. Začátkem 16. století se deštník stal populární, zvláště v deštivém počasí v severní Evropě. Nosily ho hlavně ženy, mezi muži ho proslavil až perský cestovatel a spisovatel Jonas Hanway (1712–1786). První evropské deštníky byly vyrobeny ze dřeva a byly potaženy napuštěným plátnem a měly vyřezávané rukojeti z tvrdého dřeva. V roce 1852 vynalezl Samuel Fox ocelovou konstrukci deštníků. Inspirací mu prý byla krinolína (vyztužená spodnička) a dámský korzet. Skládací systém se objevil až o více než století později
Zdroj: http://ona.id­nes.cz/modni-trendy.aspx?c=A060808­_140431_ona_mo­da_jup

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/modni-trendy.aspx?c=A060808­_140431_ona_mo­da_jup

Další odpovědi
vagra

Kdo přišel s tímto nápadem dříve, toho už se stěží dnes dopátráme,ale bylo to před asi 4000 lety,v Čí­ně,Egyptě nebo v Řecku.
Typické vyobrazení deštníku, respektive slunečníku nalézáme především na mnoha čínských malbách. Použití „deštníku“ bylo v Číně často spojeno s vysokou pozicí a čínský znak pro něj se jako piktograf podobá deštníku soudobému. Skládací podoba tohoto pomocníka byla rovněž více než pravděpodobně objevem Číňanů, podle všeho vznikla někdy před 1 700 lety.
James Smith and Sons byl název prvního obchodu specializovaného na deštníky, který byl otevřen v Londýně v roce 1830.
Deštník se časem dokonce stal určitým symbolem anglického džentlmena

Zdroj: http://www.po­hodovazena.cz/2379/od­kdy-se-pouziva-destnik/

Děda Louda

To takhle zrovna pršelo…