Su.Lee

Jakou funkci plní politická ideologie?

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo vložit stejnou otázku přímo do Google a našel jste např

"Politická ideologie a její význam

"Ideologií jsou často myšleny hodnoty a postoje, jimiž daný režim ospravedlňuje své chování – o ideologii se zkrátka opírá politický řád. Pokud se řekne „zločinná fašistická ideologie“, tak se tím myslí, že hodnoty a normy této ideologie jsou zvrácené a špatné.

Funkce politických ideologií

pomáhá v objasňování politických jevů a politické praxe
identifikace s komplexním systémem hodnot
vytváří podobně smýšlející sociální skupiny
poskytuje základní východiska pro formulaci politického programu a j
jeho Cílů"

http://www.po­liticky-slovnik.cz/po­liticke-mysleni/politicke-ideologie/

Další odpovědi
ivzez

„Oblbovací“. → Úkolem politické ideologie je přesvědčit masy,
že stát/vladař/… jde tou jedinou možnou správnou cestou.

Ametyst

Politická ideologie má blízko k propagandě a daleko ke zdravému realismu. Ideje se s realitou míjejí.

elkon

Bez ohledu na oficiální kecy, je to prostě manipulace s lidmi. Někdo se dá, jiný ne.