Lotr2008

Jakou funkci může mít systémová aplikace zvaná „Black“?

Jedná se o telefon značky Samsung s operečním systémem Android 10

Odpovědi
elkon

Zeptej se u prodejce telefonu.

aliendrone

Podíval bych se do manuálu, který budeš muset pravděpodobně sosnout v elektronické podobě z netu se sekce „Podpora“ (support) stránek výrobce. Dneska už se k mobilům dávají spíš „knížečky“ s certifikáty a „bezpečnostními radami“ typu: „Nesnažte se nacpat zařízení do nosní dírky!“ apod. ;) :D :D

Zkusím si tipnout – možná jde o barevný režim určený pro špatné světelné podmínky. Běžně máš velkou plochu bílého (či jasného) pozadí s černými písmeny. Tato tě za tmy oslňuje Oči jsou nuceny se přizpůsobovat při pohledu na mobil jeho jasu, což při rychlé změně pohledu do okolí působí, že chvilku vidíš prd (než se iris dostatečně roztáhne) Tmavý světelný režim vyzařuje méně světla (většinové pozadí je černé a písmena bílá) a tím tento jasový přechod činí méně náročným, oko se rychleji přizpůsobí okolní tmě. Ale je to jen můj odhad, každopádně mnohé mobily tento „tmavý režim“ mají/podporují. Relevatní odpověď dodá pouze manuál, jak jsem předeslal. ;) :)