Honzucha

Jakou funkci má v kostele kadidlo?

Nejlepší odpověď
panenka

Kadidlo má obecně duševní a duchovní čistící efekt. Spojuje fyzický a duchovní svět. Vytváří očistnou, klidnou a povznesenou atmosféru.
Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­didlo

Další odpovědi
MajaIS

Kadidlo se v naších římskokatolických kostelích používá především při větších svátcích jakožto, Vánoce, Velikonoce a možná i Letnice(nevím přesně). Podle mého má poukázat na to, že lidská duše má „být čistá a voňavá jako kadidlo“. I když kadidlo mnohým zapáchá, tak jsou zas tací, kterým voní, například mně.