jirka F

Jakou formu pití si dáte, když příjdete do hospody nebo restaurace?

Jedno jestli alko-nealko.Já si většinou dám,alkoholické pivo nebo když mám chuť tak i víno(nejčastěji polosuché)

zdroj obrázku:pixabay

Řekněte to vlastními slovy(hovorově).

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle okolností a druhu podniku. Když je horko a mám žížu, objednám si pěníka. Pokud je to večer a ve společnosti, pak dobré víno. Nejradši mám ale long drinky – míchané nápoje.

Další odpovědi
annas

Do hospody nechodím, někdy na oběd do restaurace, tam si dávám nechlazenou minerálku bez bublinek.

Když jdu s kamarádkami pokecat, chodíme do kavárny, V zimě si dávám zázvorový čaj, v létě zelený.

Občas vinný střik z červeného vína.

Rokio

Dám si vždy limonádu. Moje oblíbená příchuť je malinová.

Drap

Dám si to, na co mám právě chuť. Nemám vybraný pouze jeden druh pití. Někdy nealkoholické pivo limonády nebo vodu pouze bez cukru, kávu do skla a podobně

quentos

Jedno točený, výjimečně i dvě. Co je to „forma pití“?

zjentek

Tak 100% volím formu sklo, prudký záklon, hrdlo. Nějaký brčka a paraplíčka jsou pro mne španělská ves!

Kelt

Tak když jdu sám, dám si pivo. A když jdu s někým, tak volím dle okolností.

jirka F

@quentos:Nechtěl jsem psát druh pití/alkoholu,aby nebyly nějaké výtky...….

zjentek

…pak stačilo prosté- „jaké tekuté pití si dáte?“

nyjono

zjentku, jaké pití to je,když není tekuté?