NiCMOCBOY

Jakou formou dostáváte bonusy za 100% docházku?

Zajímá mě forma (k výplatě, prezenty) a frekvence (1/4 letně, ročně, …) a případná výše (fix, %).

Nejlepší odpověď
Georgo2010

Jedinným bonusem v současné době je, že vůbec dostaneme výplatu na účet s předstihem pár dnů. Nicméně si dovolím tvrdit, že Vaše otázka je chybně formulována. Při 100% docházce dostanete smluvně domluvenou čistou mzdu, při nižší docházce dostanete adekvátní díl ze mzdy, případně povinnost čerpání dovolené, rozvázání pracovního poměru. Bonusy by spíše měli být za včasné splnění úkolům, uzavření výhodných obchodů a následných podílů ze zisků tržeb.

Další odpovědi
dudu

Asi došlo k nepochopení otázky. Zeťák dostával, tuším čtvrtletně určitý docela služný peníz, pokud nemarodil. Důsledkem bylo, že chodil do práce v horečkách a často ohrožoval zdraví svoje i svých kolegů. Údajně jim tento bonus bude zrušen, určitě však ne etických, či jiných humanitárních pohnutek zaměstnavatele.

mosoj

Za to, že každý den vstanu, dostanu buřta.
Byť nejsem velkým zastáncem této doby, tak
zrovna tento bonus je typický příklad zvrácenosti socialistického odměňování za práci.

Drap

Nedostávám a nikdy jsem nedostával nic podobného.

GM

Pracuji v nepřetržitém provozu a měsíčně dostáváme od zaměstnavatele k platu příplatek 600,– Kč, pokud odpracujeme všechny směny, které máme v tom kterém měsíci určeny jako pracovní dny.Díky tomu k lékaři, na úřady a pod. chodíme ve svém volnu a ne v pracovní době.

lexx

Můžete mi jmenovat firmu (nebo kraj) kde to ještě platí, 22 let po sametové kalmitě ?
Zaměstnání jsem měl více, různé obory, směny tak 12–13h, služební cesty, práce v soboty, občas svátky a vše za holou základní mzdu a mizerné zacházení + bezdůvodná výpověď. Asi žiji na jiné planetě.