Avatar uživatele
Matiselis

Jakou energetickou hodnotu mají alternativní mléka?

Dobrý den,
snažím se marně dohledat energetickou hodnotu těchto „mlék“. Údaje se dost liší server od serveru. Například u mandlového mléka jsem na jednom serveru našel 17 kcal/100 ml, jinde 70 kcal/100 ml! Přitom se vždy údajně jednalo o ničím dále neochucená (nepřislazená) mléka…
Jde mi o energetickou hodnotu těchto „mlék“:
• Mandlové mléko
• Sójové mléko
• Rýžové mléko
• Kokosové mléko
Můžete mi prosím poradit nějaký zdroj, kterému se dá věřit? Lze se spolehnout na české www.kaloricke­tabulky.cz? Nebo je potřeba jít do zahraničí na servery typu https://www.my­fitnesspal.com/ nebo https://www.ca­lorieking.com/?
Děkuji za odpověď…
PS: Nestojím o odpovědi typu „kalorie neřeš“, zkrátka tyto údaje u těchto výrobků potřebuji znát. Takže kdo má chuť mi poradit, velmi děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Odpoveď byla označena jako užitečná

Při nejbližší návštěvě obchodu si vezmi s sebou kus papíru s tužkou a energetické hodnoty si obškrábni z výrobků, které by ti eventuelně vyhovovaly ke koupi. Jelikož všechna tady ta „mléka“ nejsou mléka a nemají žádné standardní složení, může se stát, že deset různých sójových „mlék“ = deset různých deklarovaných hodnot měrné energie. To ti žádné kalorické tabulky nerozliší.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Matiselis Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Pokud je to kupovaný výrobek, tak to musí být na obalu. Pokud si to budeš vyrábět sama, tak buď budeš některému údaji důvěřovat anebo si udělej průměr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Matiselis

Už jsem nalezl odpověď, kdyby někoho zajímalo:
• Kokosové mléko (220 kcal), které je přirozeně bohaté na vitamíny B12 a D.
• Rýžové mléko (47 kcal) může být obohaceno vápníkem a vitamíny A a D.
• Sójové mléko (54 kcal) nabité proteinem, draslíkem a vápníkem.
• Mandlové mléko (17 kcal) s vysokým podílem vápníku a vitamínu A a D.

před 1107 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví