Ribanna

Jakou dát v koupelně nízkou zástěnu – nebo stěnu?

V malé cihlové koupelně 160cm krát 160,chci místo vany dát sprchovou vaničku,vedle pračku.(Z druhé strany sprchy bude jen umyvadlo).Nad vanou jsou a dál budou šnůry na prádlo-jinde není místo.Chci jen nízkou zástěnu-jsem sama,malá,je to hezčí..Sprchové kouty jsou vysoké,na trhu moc řešení není.Nevím co vymyslet,poradíte?
Doplňuji:
Ještě bych dodala že chci nějakou pokud možno levnější variantu,tedy asi návrh a realizace od firmy nebude to pravé.

Nejlepší odpověď
anonym

Ad – venkovan, cenové nabídky od firem jsou zdarma. Ale většinou potřebují základní rozměrové podklady, případně fotodokumentaci.
Tam se lze inspirovat a pak si buď pořídit již hotovou zástěnu, která může být nabízena v rúzných velikostních modulech anebo si zřídit svépomocně (za pomoci nějakého kamaráda).

Další odpovědi
venkovan

Asi bych se obrátil na nějakého českého výrobce zda by neudělal nějakou úpravu standarních sprchových koutů. Možná, že něco ve výrobě mají. Možná, že by navrhli celou koupelnu v několika variantách. přeci jenom, když se někdo specializuje na určitou oblast, má leckdy větší přehled než kdejaký kutil.

Firem je určitě víc, nechci uvádět. Podle mne udělat si vlastní výberko nabídky a zda by i realizovaly. .

pokazdejinak

obávám se, že pokud budete chtít nějakou menší zástěnu, bude to atyp – což vychází vždycky dráž :/

my jsme do koupelny hledali skleněné otvírací dveře, ale v plastu a zasunovací se dají pořídit o dost levněji… doporučuju dojděte si do nějakého koupelnového studia (Siko, Bauhaus apod.) naberte katalogy a něco určitě vymyslíte :)

led

Podľa skúsenosti z hotelov, závesy síce možno odhrnúť (nezaberajú miesto), ale nezabránia stekajúcej a striekajúcej vode, vždy je mokro aj okolo. ☹
Preto doporučujem odklápaciu zástenu, prichytenú na stenu, s možnosťou otvorenia a uvolnenia priestoru.
Skúste si pozrieť ako námet:
http://www.sa­nita.cz/produk­ty/10-Sprchove-kouty-a-dvere
http://www.aqualine-koupelny.cz/ka­talog.php?druh=zas­teny&hl=1