OXYD

Jakou cestou se dostal Jaroslav Hasek r. 1920 do vlasti?

Změnil jste znění původní otázky

jakou cestou se dostal Jaroslav Hasek r. 1919 do vlasti

Nejlepší odpověď
marci1

Odcestovali i s partnerkou přes Petrohrad a Narvu do Tallinnu (tehdy se estonské hlavní město jmenovalo Revakk), a pak parolodí Kypros do Štětína. Potom je čekala cesta do Berlína a nekonečné putování se uzavřelo v karanténním táboře zřízeném v Pardubicích.

https://dvojka­.rozhlas.cz/1215-schuzka-jaroslava-haska-cesta-na-vychod-a-zpatky-7938345

Další odpovědi
Drap

Netuším kterou cestu máš na mysli. Myslím, že se v roce 1919 do vlasti nevrátil. V roce 1918 vstoupil do Rudé armády a vrátil se až závěrem roku 1920