luckykubrt

Jakou cenu má pravda ve světě podvodníků?

Jsou lháři bohabojnější než pravdomluvní lidé? Proč je tolik podvodníků zdánlivě v pohodě a spravedliví trpí pod útlakem silnějších? Co má větší moc, peníze, nebo zbraně?

Nejlepší odpověď
marci1

Pravda ve světě podvodníků má cenu stejnou jako lež mezi poctivými a spravedlivými lidmi. Bohužel je tomu tak, že peníze a zbraně mají větší moc než poctivost, spravedlnost, slušnost, snášenlivost a dobré mravy. 🙂

Další odpovědi
hapiky

I pro podvodníka má pravda velkou cenu. Ten totiž musí mít pravdivé informace, aby mohl podvod spáchat.
Ten kdo má peníze, ten si zbraň může koupit. Kdo má jen zbraň, ten si zpravidla nezákonně s její pomocí peníze opatřuje.

still

Pravda má cenu vždy a za jakýchkoliv okolností. Proč pěstujeme vědu? Vždyť je to naše poslední obrana proti lži. Sám někdy lžu a nestydím se za to, ale za pravdu klidně umřu :)