Jakou celkovou cenu má soukromý chov tygra ?

zajímalo by mě na kolik zhruba vyjde chov tygra a jeho samotné pořízení na chov. děkuji.

Odpovědi
Drap

Na chov tygra musíš nejdříve získat povolení a mít vytvořené podmínky které potřebuje. Až budeš mít zabezpečení, podmínky a povolení, můžeš si tygra obstarat. Cena se bude pohybovat podle toho od koho a odkud se ti ho podaří koupit v desítkách až stovkách tisíc. Veterinární péče běžná počítej cca 20 000 za rok. Pokud onemocní tak více. Krmení podle druhu, musíš počítat s 20 – 40 kg masa za den po dobu cca 25 let.

Ušel ventil

Jsou různé druhy tygra , např , tygr indický ,ussurijský, sibiřský, bengálský ,mandžuský ,malajský , severočínský atd , každý druh denně sežere klidně až 30 – 45 kg masa , některé druhy i méně , finančně pak třeba počítat sestavením výběhu a klece , co sežere – to vykaká – odvoz , na něčem musí spát – sláma a její častá výměna , atd., Tygr ze zkrachovalé ZOO stál 80 000 kč .

Zdroj: http://tn.nova­.cz/clanek/zvi­rata-ze-zkrachovale-zoo-jsou-na-prodej-cenik-uvnitr.html

Ušel ventil

Chovatel šelem by měl mít předchozí bohatou zkušenost se zvířaty, odpovědnost, skutečný zájem, dostatek financí, prostor a čas věnovat se náročnému a nebezpečnému koníčku velmi intenzivně, třeba i příštích dvacet let.
Začněte u veteriny
Pokud se do chovu šelem přesto chcete pustit a není to pro vás jen chvilkový nápad, obraťte se nejdřív na Krajskou veterinární správu. Dodá vám informace o tom, jaké jsou podmínky a minimální rozměry prostoru, který budete pro chov vybraného zvířete potřebovat. Vy pak podle toho postavíte ubytovnu a zázemí a v ideálním případě výběh. Někteří majitelé se bez něj obejdou, ale je to něco, co byste svému kotěti měli určitě dopřát.
Co stojí krmení
Starat se o jednu menší šelmu může být ekonomicky únosnější než roční náklady na pořádného psa. Krmí se většinou kuřaty, která se dají kupovat ve velkém. Mnoho majitelů divokých šelem si sjednává už předem kontrakt s nejbližší drůbežářskou firmou. Lvi a tygři snědí asi sedm kilogramů masa denně, malé kočky podstatně méně. Pro zpestření podávejte ryby, potkany, nezapomeňte na přísun minerálů a vitaminů. Vepřové vynechte, je příliš tučné.

Venkovní prostor by měl co nejlépe kopírovat přirozené prostředí druhu. Písek, tráva, stromy, kamení. Pochopitelně vše zabezpečeno tak, aby bylo jisté, že se zvíře nedostane ven. Nechat šelmu utéci je velmi nezodpovědné a vždy je to posuzováno jako vina majitele.
Do svých plánů zahrňte i návštěvu stavebního úřadu. Pro budování budete potřebovat povolení či alespoň ohlášení. Kvalitní zařízení stojí spoustu peněz a je vlastně největším nákladem. Máte-li mezi přáteli zámečníka a zedníka, máte napůl vyhráno. Zajistěte si také předem veterináře a zařízení pro případný převoz zvířete v autě.
Splníte-li podmínky, veterinární správa na vaši žádost vydá povolení k chovu zvířete s potřebou zvláštní péče. Povolení je zpoplatněno, ale tisíc korun za kolek v tomto případě není tak velký zásah do peněženky.
Nezapomínejte ani na své sousedy. Někteří budou mít obavy z případného nebezpečí. A řev lva je z výběhu slyšet i několik kilometrů. Když jim s předstihem oznámíte své záměry a vysvětlíte bezpečnostní opatření, mohou se stát k vaší zálibě tolerantnějšími
.

ahold

Jak to tedy je? Jednou píšeš 30–45kg denně a po druhé 7kg.