lada.k

Jakou částu lze odečíst

Dobrý den,podle evidenčního listu důchodového pojištění mám roční plat 277000 kč.Jakou částku mi mají vrátit když jsem byl v toce 2011 18 x dával plazmu a mám zřízené důchodové pojištění.Měsíčně mi podnik strhává 1000 kč.

Děkuji za kladnou odpověď.

S pozdravem

Ladislav

Nejlepší odpověď
anonym

K Vaší otázce mi ještě, prosím, doplňte, kolik peněz do penzijního pojištění nad částku, kterou Vám strhává podnik, platíte Vy. Z otázky mi není jasné, zda v té tisícovce je podíl Váš i zaměstnavatele, a jakou částkou Vám přispívá jenom zaměstnavatel.
Doplňuji:
Pane Ladislave, uveďte, prosím, do diskuze, kolik z částky jeden tisíc korun činí dle smlouvy o penzijním připojištění Vaše úhrada a kolik Vám přispívá zaměstnavatel. Bez toho Vám nejsem schopná říct, kolik Vám bude činit odpočet ze základu daně ze závislé činnosti.

lada.k

Dobrý den,měsíčně si na důchodové pojištění platím částku 1000 kč.Podnik mi měsíčně přispívá částkou 300 kč