ilili

Jakou částku danit,ve smlouvě o pronájmu je 5000Kč,ale není rozepsáno,že nájem je 1000Kč a záloha na energie 4000Kč?

Ve Smlouvě o pronájmu bytu uvedeno nájemné ve výši 5000 Kč. Myšleno tak, že nájem 1000 Kč a záloha na energie 4000 Kč. Ve smlouvě to však není rozepsané. Jakou částku danit? Prý pokud není rozpsané, tak celých 5000 Kč.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano celé. Pokud máš doklady o energiích můžeš odečíst jako náklady. Pokud však neni samostatné měřící zařízení pro odběry pro prostotry sloužící k pronájmu, tak tam je problém.

Další odpovědi
anonym

Do příjmů uvést celou částku příjmu, do nákladů skutečné náklady na energie (+další náklady) a zdanit rozdíl.