Tomas006

Kterou byste mi doporučili knihu o kvantové fyzice?

Už znám základní body a základní principy. Myslím knížku, která by vysvětlovala kvantový svět více do hloubky.

Odpovědi
aliendrone

No abych pravdu řekl, tak knihy na toto téma už prakticky nečtu, spíš jen články a statě v časácích/na netu. Poslední knihu (víceméně) z oboru kterou jsem četl byla někdy před 10 lety "The Trouble with Physics: The Rise of String Theory, the Fall of a Science, and What Comes Next " – Lee Smolin, už to prý vyšlo i česky)

Můžu doporučit, je taková hodně „antistrunová“ a vůbec ANTIKLASICKÁ [pořádně fackuje Standardní model aj. „posvátné grály“], dost se věnuje kvantové gravitaci atd., ale vyžaduje hlubší znalosti. (pro snadné vstřebání – neboj, pořád je to jen populárně-vědecká kniha, prakticky žádné vzorečky ;) :D)

Samozřejmě bych ti mohl poradit knihy z mládí, ale ty jsou dnes povětšinou beznadějně přežilé, pokrok žene jaxviň… ;) :)

kelley

I když tahle je spíš o těch základech: https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/kvantova-teorie-nikoho-nezabije-31443